/  /  /  / Złota Kierownica dla Audi A3
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Złota Kierownica dla Audi A3

Audi|
null
© Audi
null

Audi A3 zdobyło Złotą Kierownicę w klasie samochodów kompaktowych. Podczas gali w Berlinie przed widownią obejmującą około 300 gości reprezentujących biznes, politykę i media, prezes zarządu Audi AG odebrał jedną z najważniejszych europejskich nagród motoryzacyjnych.

W tym roku jury dodatkowo poddało 20 finalistów próbie na zamkniętym torze. Kompaktowy model z Ingolstadt, który konsekwentnie budowany jest zgodnie z zasadami lekkiej konstrukcji, przekonał jurorów uzyskując najwyższą notę w tej kategorii.

Jest to już dwudziesta druga Złota Kierownica zdobyta dotychczas przez Audi.

Szczególnym wydarzeniem wieczoru było przyznanie już po raz drugi Ferdinandowi Piechowi, prezesowi rady nadzorczej Volkswagen AG, Złotej Kierownicy za osiągnięcia zawodowe w niemieckim przemyśle motoryzacyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama