/  /  /  / Wrześniowy skok Audi
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Wrześniowy skok Audi

Audi|
null
© Audi
null

We wrześniu pobito nowy rekord Audi. Na kupno samochodu niemieckiej marki premium zdecydowało się na świecie łącznie około 150 300 klientów, czyli o 10% więcej niż w porównywalnym okresie rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wysokie tempo wzrostu po raz kolejny odnotowano w USA (+6,2%) i w Chinach (+28,2%). Również w Europie marka Audi zamknęła wrzesień z lepszym wynikiem niż rok temu (+3%).

Dzięki temu globalna sprzedaż koncernu wzrosła w okresie od stycznia do września o 7,6%, osiągając wolumen łącznie około 1 180 750 egzemplarzy.

"Mimo znacznie trudniejszych warunków ramowych na wielu ważnych rynkach wyniki w pierwszych trzech kwartałach tego roku są wyraźnie lepsze niż przed rokiem. W ten sposób nasza sprzedaż w każdym z regionów rozwija się lepiej niż cały dany rynek - komentuje Luca de Meo, szef sprzedaży Audi AG. "Wzrost to przede wszystkim zasługa modeli A3 Sportback Q3 oraz Q5".

Od początku bieżącego roku Audi sprzedało już blisko 150 400 egzemplarzy całej gamy A3. Przed dwoma tygodniami na europejski rynek wkroczyło Audi A3 Limousine, czyli najmłodszy członek rodziny.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama