/  /  /  / Oto najbezpieczniejsze modele 2011 według Euro NCAP
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Oto najbezpieczniejsze modele 2011 według Euro NCAP

Euro NCAP|
null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnullnullnull

Wpływowa organizacja Euro NCAP posumowała wyniki testów zderzeniowych przeprowadzonych w roku ubiegłym z udziałem łącznie 53 nowych aut. Na tej podstawie powstało ciekawe zestawienie najbezpieczniejszych modeli w poszczególnych segmentach rynku.

Wpływowa organizacja Euro NCAP posumowała wyniki testów zderzeniowych przeprowadzonych w roku ubiegłym. Na tej podstawie powstało zestawienie najbezpieczniejszych modeli w poszczególnych segmentach rynku:
• Audi Q3 (małe auta terenowe)
• Chevrolet Aveo (auta miejskie)
• Ford Focus (małe auta rodzinne)
• Mercedes-Benz Klasy B (mini MPV)
• Volvo V60 (duże auta rodzinne)

Euro NCAP pragnie też podkreślić dobre wyniki odnotowane w poszczególnych segmentach przez takie modele jak Chevrolet Malibu, Mercedes Klasy M, Toyota Yaris, Lexus CT200h, Opel Zafira Tourer, Hyundai ix20 oraz BMW X1.

Dodatkowo, wyrazy uznania należą się marce Ford za opracowanie modelu Ranger nowej generacji, który zapisał się jako pierwszy pickup z oceną 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Wraz z debiutem rynkowym pojazdów oferujących napęd elektryczny Euro NCAP coraz baczniej przygląda się kwestiom bezpieczeństwa pasażerów w omawianym segmencie rynku. Warto podkreślić, że w 100% elektryczny Nissan LEAF jako pierwszy reprezentant w tej grupie aut uzyskał od Euro NCAP maksymalną ocenę 5-gwiazdkową.

Jak zapowiada Euro NCAP, od bieżącego roku zdobycie maksymalnej noty pięciogwiazdkowej w testach zderzeniowych uzależnione będzie od zdobycia przez dany model przynajmniej 60% punktów za ochronę pieszych w przypadku potrącenia przez jadący pojazd; obecnie wymóg ten wynosi 40%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama