/  /  /  / Nowe Audi A3 Sportback
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Audi A3 Sportback

(2012-09-20 10:31)
null
© Audi
nullnullnullnullnullnull

Oto oficjalne zdjęcia nowego Audi A3 Sportback. Na rodzimym rynku niemieckim samochód pojawi się w salonach sprzedaży w lutym przyszłego roku.

Nowe Audi A3 Sportback dysponuje bagażnikiem, który standardowo oferuje 380 litrów pojemności. Po złożeniu oparć tylnych foteli do dyspozycji pasażerów jest do 1220 litrów. Podłoga bagażnika jest płaska, a odległość między nadkolami wynosi 100 cm.

Nowe Audi A3 podstawowe wymiary:
- długość: 4310 mm
- szerokość: 1780 mm
- wysokość: 1425 mm
- rozstaw osi: 2636 mm

W porównaniu z wersją trzydrzwiową nowego A3 rozstaw osi jest większy o 35 mm, a w porównaniu z poprzednikiem jest to +58 mm.

Klienci mogą wybrać dla swojego Audi A3 Sportback jeden spośród 13 kolorów lakieru: trzy kolory standardowe, osiem lakierów metalicznych i dwa lakiery z efektem perłowym.

Dostępny na życzenie pakiet „wysoki połysk” to małe, eleganckie akcenty w bocznych oknach (element wyposażenia seryjnego wersji Ambiente). Dla klientów szczególnie zainteresowanych stylistyką sportową przewidziano pakiet S line oraz pakiet S line Exterieur.

W ofercie jednostek napędowych pojawi się na początku jeden motor TDI oraz dwa benzynowe TFSI. W nieco późniejszym okresie do gamy dołączy ponadto jeszcze jeden silnik zasilany benzyną oraz dwa diesle.

W porównaniu z poprzednikiem zużycie paliwa zostało zmniejszone średnio o około 10%.

Najbardziej efektywna jednostka w gamie to motor 1.6 TDI. Według danych fabrycznych omawiana wersja w połączeniu z przekładnią manualną potrzebuje średnio zaledwie 3,8 litra na przebycie 100 km. Emisja CO2 wynosi 99 g/km.

Kierowca Audi A3 Sportback z silnikiem 1.6 TDI rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie 10,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 194 km/h.

W Polsce jest aktualnie dostępne nowe Audi A3 w wersji trzydrzwiowej. Ceny rozpoczynają się od 90 000 zł (PATRZ TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama