/  /  /  / Czym na Audi Q1 odpowie konkurencja?
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Czym na Audi Q1 odpowie konkurencja?

null
© Audi
null

Podana w ubiegłym tygodniu informacja o planach wprowadzenia na rynek modelu Audi Q1 wywołała spore zainteresowanie. Koncern z Ingolstadt wierzy, że między innymi dzięki tej nowości sprzedaż Audi podskoczy jeszcze w górę.

Na rok 2016 Audi zapowiada rozpoczęcie produkcji seryjnej modelu Q1, który pozycjonowany będzie jako najmniejszy i najbardziej przystępny cenowo reprezentant linii Q, jakże popularnej na rynku nie tylko europejskim. Produkcja seryjna ulokowana będzie w niemieckim Ingolstadt.

Nowy model, pomyślany jako produkt otwierający linię modelową Q, stanowić ma wydatny wkład do postępującego rozwoju firmy i wzmocnić jej konkurencyjność. Q1 to kontynuacja ofensywy Audi: do roku 2020 producent z Ingolstadt poszerzy gamę produktów z obecnych 49 do ponad 60 modeli. Do tego czasu roczna liczba sprzedawanych samochodów Audi osiągnąć ma według prognoz koncernu poziom ponad dwóch milionów egzemplarzy.

Nowości rynkowe 2014

Audi Q1 to model subkompaktowy SUV z segmentu premium. Ciekawe, czym na tą propozycję odpowiedzą marki konkurencyjne takie jak BMW czy Mercedes? W przypadku koncernu BMW w grę mógłby wchodzić samochód mniejszy niż obecnie dostępne MINI Countryman czy BMW X1. Natomiast Mercedes w roku przyszłym wprowadzi na rynek dynamicznie zaprojektowanego kompaktowego SUV-a z oznaczeniem GLA, jednak w branży motoryzacyjnej słychać plotki, że firma spod znaku gwiazdy zastanawia się nad stworzeniem jeszcze mniejszego pojazdu o podobnej charakterystyce.

Na chwilę wróćmy jeszcze do marki Audi. Jej chętnie kupowana przez klientów linia Q obejmuje obecnie modele Q3/RS Q3, Q5/SQ5 oraz Q7. Q5 jest liderem wśród bezpośredniej konkurencji na rynkach całego świata: do końca października Audi dostarczyło klientom aż 194 430 egzemplarzy Q5, czyli o 17% więcej w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego.

Planuje się, że w całym roku 2013 zmontowanych zostanie około 230 000 egzemplarzy Audi Q5. To ponad połowa wszystkich modeli serii Q.

SUV-y to w tym roku około 28% całkowitego wolumenu produkcyjnego firmy Audi AG. Przewiduje się, że do roku 2020 udział ten wzrośnie do ponad 35%.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama