/  /  /  / Będzie limitowana seria Audi Q5
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Będzie limitowana seria Audi Q5

Audi|
null
© Audi
nullnullnullnull

Audi SQ5 TDI, dzięki mocy 313 KM, staje się najwytworniejszym modelem serii Q5 i równocześnie pierwszym w historii marki modelem S z silnikiem Diesla. Tę nową serię quattro GmbH cechuje nie tylko dynamika. Ma ona również bardzo ekskluzywny charakter.

Audi zaprezentuje ją podczas paryskiego salonu motoryzacyjnego w postaci samochodu koncepcyjnego o nazwie SQ5 TDI Audi exclusive concept.

Jest to zaawansowany technicznie samochód terenowo-osobowy o doskonałych parametrach, w którym zastosowano nowe rozwiązania stylistyczne i specjalny lakier nadwozia.

Limitowana seria tego SUV-a będzie liczyć jedynie 50 egzemplarzy i pojawi się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Już sam wygląd wyraźnie wyznacza status SQ5 TDI Audi exclusive concept. Specjalnie dla tego modelu został stworzony kryształowy lakier w kolorze błękitu aralskiego. Zastosowany w lakierze efekt wywołuje wrażenie niespotykanej głębi koloru. Jak w każdym modelu S marki Audi lusterka boczne mają kolor aluminium.

Elementem wyposażenia seryjnego są ksenonowe reflektory Xenon plus ze światłami diodowymi do jazdy dziennej. W tylnej części pojazdu uwagę przykuwają wyloty czterech rur wydechowych.

Wnętrze SQ5 TDI Audi exclusive concept pełne jest wyraźnych kontrastów. Wielofunkcyjna kierownica sportowa i rękaw dźwigni zmiany biegów wykonane są z czarnej skóry Fein Nappa i ozdobione przykuwającym wzrok, śnieżnobiałym szwem. Podobne wykończenie zastosowano w środkowym podłokietniku i na tablicy rozdzielczej.

Wyróżniają się również czarne siedzenia sportowe, także obite skórą Fein Nappa i wykończone tym samym, śnieżnobiałym szwem. Środkowe części siedzisk pokryto czarną, wyplataną skórą.

Wykonane w ten sposób obicie w SQ5 TDI Audi exclusive concept będzie po raz pierwszy elementem wyposażenia seryjnego.

Podsufitka z Alcantary, roleta szyberdachu i nakładki w drzwiach lśnią śnieżną bielą. Elementy ozdobne wykonano z prawdziwego drewna jesionowego. Ich powierzchnia została poddana specjalnemu uszlachetnieniu.

Na obiciach drzwi i listwach progowych znajduje się emblemat "Audi exclusive".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama