/  /  /  / Audi nie zwalnia tempa
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Audi nie zwalnia tempa

Audi|
null
© Audi
null

Dynamika sprzedaży marki Audi nadal zwiększa się o dwucyfrowe wartości. Na całym świecie koncern sprzedał we wrześniu około 136 600 samochodów. Daje to wzrost o 13,6% w stosunku rocznym.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ubiegłym miesiącu nadal notowano wzrosty w USA (+26,5%) i w Chinach (+20,5%). Również w Europie, mimo trudnej sytuacji na rynku, Audi może pochwalić się zwiększoną sprzedażą (+7,45). W efekcie, producent z Ingolstadt zanotował we wrześniu dalszy wzrost sprzedaży we wszystkich regionach świata.

W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku na kupno samochodu z czterema pierścieniami zdecydowało się na świecie łącznie 1 097 500 klientów, czyli o 12,8% więcej niż w porównywalnym okresie 2011 r.

Jak podkreśla Luca de Meo, członek zarządu Audi AG ds. marketingu i sprzedaży, w bieżącym roku po raz pierwszy firma przekroczyła próg miliona sprzedanych aut już po dziewięciu miesiącach roku kalendarzowego.

Audi A1 Sportback, Audi Q3 czy Audi A6 Avant zapewniły we wrześniu kontynuację wzrostu w Europie o 7,4% w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku. Audi zanotowało we wrześniu dalszy wzrost sprzedaży również na niemieckim rynku o 3,5% (20 712 egzemplarzy). W czasie pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku Audi sprzedało w Niemczech łącznie 198 777 aut (+7,4%).

Wyraźny wzrost producent zanotował w minionym miesiącu również na swoim drugim co do wielkości rynku europejskim, czyli w Wielkiej Brytanii (22 389 sztuk; +20%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama