/  /  /  / Audi A4 znów zdobywa cenne wyróżnienie DEKRA
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Audi A4 znów zdobywa cenne wyróżnienie DEKRA

Audi|
null
© Audi
null

Tytułem "Najlepszy we wszystkich klasach" rzeczoznawcy niemieckiej organizacji DEKRA nagradzają co roku model, który w trzech zakresach przebiegu wykazuje się najmniejszą usterkowością podczas obowiązkowych badań technicznych.

Audi A4 jako najmniej usterkowy samochód wypadło najlepiej w raporcie DEKRA dotyczącym rynku pojazdów używanych w roku 2012. W ten sposób Audi po raz piąty z rzędu zajęło najwyższe podium w klasyfikacji ogólnej raportu.

Tytułem "Najlepszy we wszystkich klasach" rzeczoznawcy DEKRA nagradzają co roku model, który w trzech zakresach przebiegu (do 50 000 km; 50 000 do 100 000 km; 100 000 do 150 000 km) wykazuje się najmniejszą średnią usterkowością.

Odkąd w 2008 roku zaczęto sporządzać ten ranking, samochody marki Audi znajdowały się zawsze wśród najbardziej niezawodnych pojazdów: A4 już po raz drugi zdobyło tytuł "Najlepszego we wszystkich klasach"; z kolei latach 2008-2010 szczyt listy zajmowało Audi A6.

Jest to dowód wysokiej jakości nie tylko nowych, ale także używanych pojazdów niemieckiej marki premium z siedzibą w Ingolstadt.

Oto zwycięzcy raportu DEKRA 2013

Przygotowując raport na temat używanych samochodów (nazywany wcześniej raportem o usterkowości), stowarzyszenie rzeczoznawców DEKRA bada jakość i bezpieczeństwo pojazdów. Na jego potrzeby dla każdego typu samochodu spośród około 15 mln badanych pojazdów podzielonych na osiem różnych kategorii sporządza się profil usterkowości w trzech zakresach przebiegu.

Miano "Najlepszy we wszystkich klasach" zyskuje model o najlepszej średniej wyliczonej z tych trzech zakresów.

W zakresie przebiegu do 50 000 km wygrało Audi A1, a w zakresie od 50 000 do 100 000 km pierwsze miejsca zajęły modele A5, TT i Q5 (każde w swojej klasie modelowej).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama