/  /  /  /  / Niemcy: Audi A4 najlepszym modelem klasy premium w 2008 roku
Audi TT

Audi TT

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Niemcy: Audi A4 najlepszym modelem klasy premium w 2008 roku

Audi AG|(2009-01-20 09:07)
null
© Audi
null

Niemieckie dane rejestracyjne z ubiegłego roku pokazują, że Audi A4 był najchętniej kupowanym modelem klasy premium. Żaden inny model nie osiągnął imponującej liczby 98 714 sztuk, a lepszy wynik uzyskał tylko kompaktowy VW Golf. Audi A6 z wynikiem 45 304 sztuk, również okazało się najchętniej kupowanym modelem w swoim segmencie, natomiast druga generacja Audi TT z ilością 10 630 rejestracji stała się najbardziej popularnym modelem sportowym w Niemczech w 2008 roku.

Model A4 Avant otrzymał zaszczytny tytuł samochodu flotowego roku przyznawanego przez Auto-Flotte magazyn. Samochód otrzymał również niezliczoną ilość przychylnych opinii przy podczas testów porównawczych z innymi modelami. Pojazd ma ciągle rozwijaną ofertę - topowe wersje S4 i S4 Avant właśnie trafiają do europejskich salonów sprzedaży. Ulepszony model A6, który pojawił się na rynku we wrześniu ubiegłego roku również otrzymał tytuł auta flotowego w swojej klasie i dziś jest najchętniej kupowaną limuzyną w tym segmencie. Sportowy model TT został rozbudowany o topową wersję TTS (272 KM) oraz wariant z silnikiem diesla (170 KM).

Audi systematycznie zwiększa swoje udziały rynkowe na rynku niemieckim - na koniec ubiegłego roku udział marki w rynku wyniósł 8,1%, tj. o 0,8% więcej niż w 2007 roku. W Europie Zachodniej udział Audi zwiększył się w tym czasie do 4,8% (+0,4%), najwięcej wśród wszystkich marek premium.

Łączna sprzedaż Audi AG w 2008 roku wyniosła 1 003 000 aut,  co oznacza trzynasty z kolei rok wzrostu.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Audi TT