/  /  /  /  / Audi R8: Model z najlepszymi perspektywami
Audi R8

Audi R8

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Audi R8: Model z najlepszymi perspektywami

Audi|
null
© Audi
null

Zwieńczeniem sześciu lat precyzyjnej pracy jest wspaniała uroczystość. Z taśmy produkcyjnej fabryki w Neckarsulm zjechał 20-tysięczny egzemplarz super-sportowego modelu Audi R8.

To Audi R8 GT Spyder o mocy 560 KM, w kolorze Spharenblau. Ten topowy model z rodziny R8 stanie się własnością jednego z klientów w Niemczech. Kolejną gwiazdą tej serii z pewnością będzie Audi R8 e-tron. Pierwsze Audi napędzane wyłącznie za pomocą energii elektrycznej oznacza dla zakładów w Neckarsulm początek nowej ery.

Audi R8 e-tron jest symbolem innowacji i lekkości konstrukcji, jest więc wynikiem wprowadzenia w życie kluczowych kompetencji, jakimi dysponują zakłady w Neckarsulm.

W roku 2006 dzięki modelowi R8 Audi zyskało dostęp do najbardziej prestiżowego segmentu rynku motoryzacyjnego i natychmiast objęło pozycję lidera. Atuty tego sportowego Audi to przede wszystkim dynamika i fascynująca stylistyka. W przypadku R8 mamy do wyboru dwa silniki (V8 i V10) oraz dwa rodzaje nadwozia: Coupe oraz Spyder.

Wersja GT oraz model z serii jubileuszowej (Audi R8 GT Spyder) to aktualne topowe modele z rodziny R8. Należą do limitowanej serii 333 egzemplarzy wyprodukowanych w zakładach Audi Neckarsulm. Cała seria została już wyprzedana.

Po wyprodukowaniu 20-tysięcznego modelu R8 producent myśli już o przyszłości. Pierwszy, napędzany wyłącznie elektrycznie model Audi będzie również pochodził z Neckarsulm. Specjalnie wyszkoleni pracownicy będą wytwarzać R8 e-tron w zajmującym się produkcją krótkich serii zakładzie Audi w Heilbronn-Biberach.

To właśnie za kierownicą Audi R8 e-tron Markus Winkelhock osiągnął na Północnej Pętli toru Nurburgring czas 8:09,099 min., ustanawiając tym samym rekord świata dla seryjnych pojazdów z napędem elektrycznym. Prowadzone przez niego auto pod względem wszystkich detali układu napędowego odpowiada modelowi produkowanemu seryjnie, który pod koniec bieżącego roku znajdzie się na rynku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Audi R8