/  /  /  /  / To był najlepszy kwartał w historii
Audi Q7

Audi Q7

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

To był najlepszy kwartał w historii

Audi|
null
© Audi
null

Audi kontynuuje swój dynamiczny rozwój. Dostarczając klientom 346 100 samochodów i osiągając wzrost rzędu 10,8%, odnotowało najlepszy kwartał w historii firmy. Najbardziej przyczynił się do tego marcowy wynik sprzedaży 143 500 pojazdów (+14,1%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jeszcze nigdy nie sprzedano tak wielu samochodów w ciągu jednego miesiąca. Wzrost w miesiącach styczeń-marzec wynikał przede wszystkim ze sprzedaży w USA i w Chinach, gdzie Audi osiągnęło rekordowe wyniki.

Także w Europie Wschodniej oraz na rodzimym, niemieckim rynku firma odnotowała wzrost.

"Rok 2012 rozpoczął się dla nas bardzo pomyślnie. Również w najbliższych miesiącach spodziewamy się dalszego wzrostu - powiedział Peter Schwarzenbauer, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu. "Począwszy od drugiej połowy roku największy wpływ na sprzedaż będą miały z pewnością, nowy model A3 oraz kolejna generacja A6L wprowadzana właśnie w Chinach."
 
Wydłużona wersja biznesowej limuzyny jest tam liderem w swojej klasie.

Wyniki Audi w Europie
W Niemczech zintensyfikowano sprzedaż, odnotowując wzrost o 4,8%, do 25 140 pojazdów dostarczonych klientom w ubiegłym miesiącu. W ciągu pierwszych trzech miesięcy wzrost wyniósł łącznie 3%, co odpowiada 57 976 sprzedanym w tym kwartale samochodom. Znaczny udział miała w tym rodzina A6, z 12 448 sztukami tego modelu przekazanymi klientom (wzrost o 74%).

Szczególnie popularna w Niemczech pozostaje wersja Avant, również nowej generacji: dwie trzecie wszystkich kupujących A6 zdecydowało się na kombi.

Także w Europie zarysował się pozytywny dla producenta z Ingolstadt trend. Mimo że Audi zakończyło pierwsze trzy miesiące na lekkim minusie, rzędu 0,1%, firma odnotowała wzrost sprzedaży w marcu - o 7% w stosunku do lutego. Ten trend można zawdzięczać w szczególności wzrostom na trzech ważnych rynkach. W Wielkiej Brytanii sprzedaż w marcu wzrosła o 8,6% do 23 062 sztuk. We Francji o 5,4% do 6219 samochodów.

W Rosji Audi było szczególnie silne: liczba aut dostarczonych klientom w ubiegłym miesiącu wzrosła o 99,9% do 3 404. Najpopularniejsze w Rosji modele to: nowa generacja rodziny A5, SUV-y oraz nowe A6.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama