/  /  /  /  / Audi Q7 z nowym silnikiem
Audi Q7

Audi Q7

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Audi Q7 z nowym silnikiem

Producent|

Audi rozszerza rodzinę Q7 o nową, wyjątkowo efektywną wersję. Q7 3.0 TDI o mocy 150 kW (204 KM) zużywa średnio tylko 7,2 litra oleju napędowego na 100 km. To najlepsza wartość wśród bezpośredniej konkurencji.

Przy tym 3,0-litrowy silnik V6 pracuje bardzo spokojnie i nawet przy tak dużym SUV-ie doskonale czuje się jego moc. Ośmiostopniowa przekładnia tiptronic i stały napęd na wszystkie koła quattro uzupełniają komfortowy układ napędowy.

Nowy V6 TDI w Q7 jest niezwykle nowoczesnym silnikiem. Waży mniej niż 200 kilogramów, a jego wewnętrzne tarcie zostało zminimalizowane. Innowacyjny system zarządzania temperaturą (nowe rozwiązanie w wielu silnikach Audi) w 3.0 TDI jest bardzo złożony: kadłub silnika i głowice cylindrów mają oddzielne obwody chłodzenia; w fazie rozgrzewania silnika ciecz chłodząca nie cyrkuluje w bloku.

Układ Common Rail z szybko działającymi wtryskiwaczami piezoelektrycznymi wytwarza ciśnienie wtrysku do 2.000 barów; turbosprężarka i fazy rozrządu silnika zostały zoptymalizowane pod kątem maksymalnej efektywności. System Start- Stop wyłącza silnik podczas postoju, system rekuperacji odzyskuje energię przy hamowaniu.

Naturalnie nowy model z rodziny Q7 spełnia wymagania normy EU 5 i zużywa mało paliwa. Średnio spala 7,2 litra na 100 km, emisja CO2 wynosi 189 g/km. Żaden inny duży SUV europejskiego producenta nie osiąga tak dobrych wartości. Moc tego efektywnego TDI wynosi 150 kW (204 KM). Jego maksymalny moment obrotowy 450 Nm jest już dostępny prawie od prędkości biegu jałowego (od 1.250 do 2.750 obr./min.)

Duży SUV Audi przyspiesza od zera do 100 km/h w 9,1 sekundy. Jego prędkość maksymalna w wersji z opcjonalnym zawieszeniem pneumatycznym wynosi 205 km/h, ze sprężynami stalowymi 202 km/h.

Q7 3.0 TDI o mocy 150 kW (204 KM) ma taką samą skrzynię biegów, jak wszystkie modele tej serii. Nowa, efektywna ośmiostopniowa przekładnia tiptronic z szerokim zakresem przełożeń przenosi moc na stały napęd na wszystkie koła quattro, który podkreśla tył w sposób typowy dla samochodów sportowych. Podwójne wahacze poprzeczne z aluminium prowadzą wszystkie cztery koła. Dzięki takiej konstrukcji zawieszenia kierowca ma poczucie dużej zwrotności i stabilności. Tryb Offroad i system ułatwiający ruszanie pod górę pomagają kierowcy podczas jazdy w terenie.

Wnętrze mierzącego 5,09 metra Audi Q7 dzięki rozstawowi osi wynoszącemu trzy metry oferuje wysoki komfort przestrzenny dla wszystkich pięciu, sześciu lub siedmiu pasażerów, w zależności od wersji. Bagażnik ma pojemność do 2.035 litrów. Do wyposażenia seryjnego tego modelu należą m.in. automatyczna klimatyzacja i system obsługi MMI Radio.

Jako opcje można wybrać klimatyzowane komfortowe siedzenia, panoramiczny szklany dach, elektrycznie otwieraną i zamykaną tylną klapę oraz zestaw szyn do mocowania bagażu.

Ofertę uzupełniają innowacyjne systemy wspomagania kierowcy i system nowoczesnych modułów Infotainment.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama