/  /  /  /  / Audi Q5 – za kulisami prezentacji, cz. 1: zaproszenie w nieznane
Audi Q5

Audi Q5

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Audi Q5 – za kulisami prezentacji, cz. 1: zaproszenie w nieznane

null
nullnullnullnullnull

Zdziwiłem się, gdy otrzymałem od importera zaproszenie na prezentację modelu Q5. O aucie tym napisano już chyba wszystko. Od momentu wejścia na rynek – a pojawiło się ono pod koniec ubiegłego roku i wtedy też po raz pierwszy zostało pokazane dziennikarzom - minęło już trochę czasu. Dlaczego więc producent postanowił zaprezentować je raz jeszcze i dlaczego na testy wybrał właśnie takie miejsce?

Zacznijmy jednak od początku. Jak to się często w przypadku Audi zdarza, zaproszenie przyszło na trzy miesiące przed planowaną prezentacją i było bardzo enigmatyczne, bez szczegółów: „Szanowni Państwo, w bieżącym roku wprowadziliśmy do sprzedaży odnowiony model Audi Q5. Z uwagi na to, że jest to jeden z najczęściej sprzedawanych naszych samochodów w Polsce, chcielibyśmy umożliwić Państwu bliższe zapoznanie się z tym produktem. Pragniemy poddać odnoszącego rynkowe sukcesy SUV’a wszechstronnemu testowi. O szczegółach organizacyjnych poinformujemy Państwa w późniejszym terminie”.  Żadnej wzmianki o miejscu, tylko przewidywany termin: 21.02. do 2.03. W sumie 10 dni - aż 10 dni.

Rzeczywiście, powód do przygotowania kolejnej prezentacji Q5-tki był mocny. Model niedawno przeszedł operację odmłodzenia. Sprzedaje się dobrze, jest wręcz najpopularniejszym modelem spośród wszystkich oferowanych przez Audi. W 2012 roku klienci kupili 941 egzemplarzy. W segmencie, w którym klasyfikowane jest Audi Q5, to całkiem niezły wynik. Na koniec 2012 roku model zajął trzecią pozycję, tuż za Volvo XC60 i BMW X3, a przed Mercedesem GLK i Range Roverem Evoque. Rekordowy poziom sprzedaży w wysokości 946 sztuk Q5 zanotowało w 2010 roku. Łącznie od momentu wprowadzenia na polski rynek klienci kupili i zarejestrowali  nieco ponad 4000 egzemplarzy.

Dobrze nie oznacza jednak, że nie może być jeszcze lepiej. I takie jest właśnie pragnienie producenta, podsycane przez niezłe rezultaty osiągnięte w pierwszym kwartale tego roku. W ciągu trzech miesięcy liczba zarejestrowanych w Polsce aut osiągnęła poziom 264 sztuk, o niemal 52% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Producent nie tylko oferuje coraz atrakcyjniejsze wyposażenie aut, ich nowe wersje (na rynku pojawiła się ostatnio wersja S), ale także interesujące warunki finansowania zakupu, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.  Dodatkowa prezentacja, wywołująca nowe publikacje prasowe – a wiadomo, że każdy artykuł powoduje większy ruch w salonach, co z kolei zwiększa szanse na wzrost sprzedaży - pozwala na nowo skupić uwagę na modelu, szczególnie prezentacja w tak nietypowym miejscu...

Kierunek wschód
10 dni to bardzo długi okres, zdający się potwierdzać przypuszczenia, że czeka nas daleka wyprawa. W przypadku Audi to w zasadzie nic nowego. Prezentacje poza Europą odbywały się już kilka razy, aczkolwiek tak długich do tej pory nie było. Z treści przesłanego zaproszenia oraz dodatkowych informacji nadesłanych w późniejszym terminie, nie wynikało bezpośrednio, gdzie odbędą się jazdy testowe. Cel podróży mieliśmy poznać dopiero na lotnisku - ot, taka swoista niespodzianka. Pozostały jedynie domysły i  spekulacje, bazujące na dotychczas przekazanych informacjach.

A co już wiedzieliśmy? Że potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy, że codziennie pokonywać będziemy dystans od 100 do 700 km, że preferowane są dolary amerykańskie, chociaż można również zabrać euro, że temperatura w dzień (koniec lutego) będzie wahała się pomiędzy 18 - 25 stopni C, że warto zabrać letnie ubrania, krótkie spodnie, ale także kurtkę przeciwdeszczową, gdyż od czasu do czasu może popadać, że napięcie w gniazdkach wynosi 230 V oraz że specjalne adaptery będą dostępne na miejscu. Informacji nie za wiele, ale od czego mamy Google’a? Wprowadzenie części danych do wyszukiwarki znacznie zawęziło obszar poszukiwań. Dodatkowa informacja, dotycząca godziny spotkania na lotnisku, stała się kolejną istotną wskazówką. Potencjalny przewoźnik to linie Emirates, które właśnie, z dobrą ofertą, weszły na nasz rynek. Potencjalny kierunek – wschód. Bardzo daleki wschód…

CDN...

Audi Q5 w katalogu samochodów samar.pl
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama