/  /  /  /  / Audi Q3 na oponach Goodyear EfficientGrip SUV
Audi Q3

Audi Q3

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena119 600 zł - 176 900 zł (aktualizacja: 2017-05-15)
Emisja CO2116 g/km - 154 g/km
Żużycie paliwa4,4 L/100km - 6,7 L/100km
 

Audi Q3 na oponach Goodyear EfficientGrip SUV

Goodyear Dunlop Tires Polska/Firma Oponiarska Dębica|
null
© Goodyear
nullnullnullnullnullnull

Audi wybrało 16-calowe opony Goodyear EfficientGrip SUV jako pierwsze wyposażenie dla kompaktowego coupe crossovera Q3. Opona 215/65R16 98V jest obecnie montowana w samochodach Audi Q3 na całym świecie.

Audi Q3 jest pięciodrzwiowym, kompaktowym coupe crossoverem wprowadzonym na rynek przez niemieckiego producenta w 2011 roku. Jest to auto o bardziej miejskim, sportowym  charakterze niż większe modele Q5 i Q7.

Goodyear wprowadził opony EfficientGrip SUV pod koniec ubiegłego roku. Przeznaczone są do pojazdów SUV i 4x4, łączą przyczepność charakterystyczną dla linii opon EfficientGrip z aktywną redukcją zużycia paliwa i emisji CO2 oraz cichszą jazdą.

Opony dostępne są dla wielu pojazdów klasy SUV/4x4: luksusowych, pełnowymiarowych, standardowych, kompaktowych i sub-kompaktowych.

Audi Q3 oferta modelowa z cennikiem

Nowe, zaawansowane właściwości Goodyear EfficientGrip SUV to m.in. trójwymiarowe lamele bieżnika, zwiększające łączną powierzchnię styku opony z nawierzchnią i skracające drogę hamowania o kilka metrów. Aby sprostać zapotrzebowaniu na wyższą przyczepność na mokrej nawierzchni, konstruktorzy przygotowali zaawansowaną mieszankę bieżnika, ściśle zintegrowaną ze strukturą opony, której właściwości trakcyjne poprawiają parametry hamowania opony na mokrej nawierzchni.

Zoptymalizowana konstrukcja i sekwencja elementów bieżnika zmniejsza składowe harmoniczne odpowiedzialne za hałas emitowany przez oponę.

Wykorzystując najnowsze rozwiązania informatyczne, konstruktorzy zastosowali komputerowo zoptymalizowane modele, dzięki którym opona EfficientGrip SUV wyróżnia się jednorodną sztywnością i rozkładem ciśnienia na powierzchni styku z nawierzchnią, co przekłada się na dłuższą żywotność. Niższa ogólna masa w porównaniu z wcześniejszymi modelami poprawia precyzję kierowania i zachowanie w zakrętach.

"Audi Q3 to fantastyczny nowy samochód klasy premium, zaspokajający rosnący popyt w Europie na kompaktowe auta typu coupe crossover. Goodyear jest wiodącym producentem opon, dlatego rynkowa pozycja Audi Q3 i opon Goodyear EfficienctGrip SUV idealnie do siebie pasują. W związku z tym mamy nadzieję na trwałą współpracę z modelem Q3 i w ogóle z marką Audi - powiedział Hugues Despres, dyrektor opon osobowych marki Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Europejski rynek SUV/4x4 rozwija się, a według przewidywań popyt na te samochody sięgnie kilku milionów sztuk w 2014 roku. Tym samym rośnie też zapotrzebowanie na wyspecjalizowane opony SUV/4x4.

Goodyear oferuje jedną z najszerszych na rynku ofertę opon SUV/4x4 zarówno do zastosowań zimowych, jak i letnich. Firma zapowiada dalsze inwestycje w produkty tej kategorii w miarę rozwoju rynku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama