/  /  / Q3
Audi Q3

Audi Q3

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena119 600 zł - 176 900 zł (aktualizacja: 2017-05-15)
Emisja CO2116 g/km - 154 g/km
Żużycie paliwa4,4 L/100km - 6,7 L/100km
 
Audi Q3
© Audi
Audi Q3Audi Q3Audi Q3Audi Q3Audi Q3Audi Q3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi Q3
Audi Q3 to mniejszy i młodszy brat dużej Q5 zaliczany do klasy średniej pojazdów (segment D) należących do grupy aut terenowo-rekreacyjnych. Samochód został po raz pierwszy zaprezentowany w roku 2011 podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Produkcja nowego modelu audi została ulokowana w hiszpańskiej fabryce mieście w Martorell. Audi Q3 posiada konstrukcję stalową, jednak pewne elementy poszycia nadwozia jak: maska, klapa bagażnika wykonane zostały z aluminium w celu obniżenia masy. Trzeba dodać, że zamierzeniem konstruktorów nie była wizja zbudowania samochodu o bardzo dobrych właściwościach terenowych. Audi Q3 jest bowiem samochodem typu SUV, a więc reprezentant podklasy samochodów z napędem na cztery koła, łączących cechy luksusowego samochodu osobowego i terenowego. Jego przeznaczeniem jest raczej jazda miejska, jednak z możliwością poruszania się poza drogami asfaltowymi.

Audi Q3 zostało zbudowane w oparciu o płytę podłogową Volkswagena Tiguana i ma 439 cm długości, 183 cm szerokości oraz 160 cm wysokości. Wygląd nadwozia nawiązuje do pokazanego w roku 2007 Cross Coupe Quattro Concept. Stylistycznie Q3 nie odbiega od innych modeli marki. Z przodu widoczny jest charakterystyczny trapezoidalny grill oraz reflektory z diodami świateł dziennych  Ponadto mocno zaokrąglona tylna część nadwozia wraz z odchylonym słupkiem D nadaje autu cechy samochodu coupe. Bagażnik oferuje pojemność 460 litrów, wartość ta może zostać powiększona do 1365 litrów w momencie złożenia tylnych siedzeń, które składają się asymetrycznie.

Audi Q3 występuje tylko w jednej wersji nadwoziowej- jako 5-drzwiowy SUV i oferowany jest z dwoma silnikami benzynowymi i tyle samo diesla. Wszystkie bazują na tej samej pojemności wynoszącej 2l i montowane są poprzecznie. Najsłabsza jednostka wysokoprężna generuje 140KM i  oferowana jest tylko z napędem na koła przednie, natomiast mocniejsza posiada 177 KM. W gamie jednostek benzynowych do wyboru jest jednostka o mocy 170KM, bądź mocniejsza – 211 konna. W przypadku napędu 4x4 moc przekazywana jest za pomocą automatycznej skrzyni biegów S-tronic. Dystrybucja mocy na wszystkie koła odbywa się za pomocą sprzęgła Haldexa. Silniki wyposażone w automatyczna skrzynię biegów S-tronic posiadają system pozwalający na samoczynne wysprzęglanie w momencie, gdy kierowca zdejmie nogę z gazu

Audi Q3 podobnie jak inne samochody niemieckiego producenta charakteryzuje dość bogate wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo czynne i bierne. Seryjnie montowanych jest 6 poduszek powietrznych w tym poduszka dla kierowcy, pasażera, boczne poduszki w fotelach przednich oraz kurtyny powietrzne chroniące głowy. Ponadto Q3 wyposażone jest w system niwelujący buksowanie kół podczas ruszania (ASR) oraz system wspomagający kierowcę w utrzymaniu toru jazdy (ESP). Samochód posiada czujniki zderzeń, dzięki którym komputer pokładowy decyduje w jaki sposób mają pracować pasy bezpieczeństwa oraz poduszki powietrzne. W teście zderzeniowym przeprowadzoonym przez ADAC, Audi Q3 otrzymało 5 gwiazdek.

 Głównymi konkurentami Audi Q3 jest: BMW X1, Volkswagen Tiguan, Chevrolet Captiva, Citroen C-Crosser, Toyota Rav4

   
 
 

Q3 najczęściej porównywany z

BMW X1
BMW X1
BMW X3
BMW X3
Ford Kuga
Ford Kuga
Jeep Wrangler 2
Jeep Wrangler
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Mercedes GLA
Mercedes GLA
Volvo XC60
Volvo XC60
Reklama