/  /  /  / Zapłacić za parking bez wychodzenia z samochodu
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Zapłacić za parking bez wychodzenia z samochodu

Audi|
null
© Audi
null

Audi rozbudowuje usługi Audi connect, dając kolejną możliwość połączenia pojazdu, kierowcy i infrastruktury. W Ingolstadt rozpoczyna się właśnie faza testów praktycznych projektu "Audi connect – elektroniczne opłaty parkingowe". Dzięki tej usłudze kierowcy mogą wygodnie uiścić opłatę za parking nie opuszczając pojazdu.

Drobne, codzienne czynności (np. płacenie za parking) są często bardzo uciążliwe. Inżynierowie z Audi doszli więc do wniosku, że należałoby zmienić sytuację, kiedy kierowca wjeżdżając na parking musi najpierw pobrać bilet, a potem poszukać odpowiedniego automatu, by za niego zapłacić.

Nowa, wygodna usługa "Audi connect – elektroniczne opłaty parkingowe" może być optymalnym rozwiązaniem tego problemu. Już w najbliższych miesiącach przejdzie ona cykl szeroko zakrojonych testów. Pierwsze rozpoczynają się właśnie w Ingolstadt i mają potwierdzić przydatność rozwiązania w praktyce.

Według szacunków, w pilotażowym projekcie może wziąć udział nawet 13 000 pojazdów. Celem nowego projektu jest włączenie możliwości elektronicznego uiszczania opłat parkingowych do puli usług w Audi connect na wzór tego, jak wcześniej zintegrowano przyjazną kierowcy nawigację z mapami Google Earth czy Google Street View.

W fazie testów administracja parkingów i pojazd komunikują się za pomocą nadajników RFID (Radio Frequency Identification). Jest to możliwe dzięki umieszczeniu po wewnętrznej stronie przedniej szyby pojazdu transpondera radiowego. Specjalny czytnik przy barierze wjazdowej identyfikuje wysyłany drogą radiową sygnał jako 'bilet' i podnosi barierę.

Osoby biorące udział w testach muszą dokonać jedynie jednorazowej rejestracji numeru swojego nadajnika na portalu oferującym dostęp do tej usługi.

Portal prowadzi Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości i Zatrudnienia IFG Ingolstadt. Zarządza ono dziewięcioma parkingami naziemnymi i podziemnymi, oferując łącznie 6 200 miejsc postojowych w całym Ingolstadt.

System zamontowano na wszystkich 21 wjazdach i wyjazdach z tych parkingów.

Uczestnicy testów otrzymają od IFG miesięczne rozliczenie uiszczonych opłat. Za pomocą polecenia stałego obciążenia rachunku bankowego odpowiednia kwota w wygodny sposób ściągana będzie z konta klienta.

W testach mogą również wziąć udział wszyscy pracownicy Audi, którzy w najbliższych miesiącach zdecydują się na leasing nowego samochodu.

Przy odbiorze pojazdu otrzymają zestaw startowy "Audi connect – elektroniczne opłaty parkingowe" z radiowym 'biletem'. Już pod koniec bieżącego roku wszyscy mieszkańcy Ingolstadt i osoby na co dzień parkujące samochód w tym mieście będą mogli korzystać z zalet nowego systemu.

Dalsze prace nad systemem komunikacji Car-to-X
Audi nieprzerwanie rozbudowuje ofertę usług dla swoich klientów i będzie oferowało kolejne innowacyjne usługi. Audi connect to określenie wszystkich rozwiązań umożliwiających kierowcy dostęp do systemów pokładowych, infrastruktury i innych pojazdów. Dodatkowo, w całej palecie modelowej marki dostępnych jest wiele usług bazujących na bezprzewodowym połączeniu z internetem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama