/  /  /  / Ważna inwestycja Audi AG niedługo gotowa
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Ważna inwestycja Audi AG niedługo gotowa

Audi|
null
© Audi
null

Niespełna 18 miesięcy od rozpoczęcia budowy oddział Audi w Neckarsulm świętuje zawieszenie wiechy w swoim nowym zakładzie w parku przemysłowym Bollinger Hofe (Heilbronn). Powstaje tam centrum logistyczne i hala produkcyjna modelu R8. Samochód będzie tu zjeżdżać z taśmy od połowy 2014.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Licząca 23 ha powierzchni lokalizacja to teraz około 1/4 łącznej powierzchni fabryki Audi w niemieckim Neckarsulm. To jak dotąd największa inwestycja budowlana motokoncernu w regionie Heilbronn.

"Nowy zakład jest kluczowym elementem naszego myślenia o rentowności i konkurencyjności tutejszej fabryki Audi - stwierdził Fred Schulze (kierownik zakładu). "Inwestycja zapewni odpowiednią przestrzeń niezbędną do uruchomienia w Neckarsulm produkcji na naprawdę dużą skalę".

W połowie przyszłego roku dział produkcji karoserii, logistyki i montażu Audi R8 przeniesienie się do nowej hali produkcyjnej. "Cały proces wytwarzania modelu R8 będzie się odbywać pod jednym dachem - zapowiada Franciscus van Meel (szef spółki quattro GmbH).

"Dzięki temu będziemy mogli zoptymalizować proces produkcji, a jednocześnie dalej rozwijać produkcję krótkich serii modelowych w Neckarsulm".

W parku przemysłowym Bollinger Hofe pracę znajdzie prawie 250 pracowników, którzy już dziś są częścią zespołu Audi.

Obok hali produkcyjnej Audi R8 powstaje tu centrum logistyczne, które zacznie działać już na początku roku 2014. Jego powierzchnia równa jest powierzchni pięciu boisk do piłki nożnej.

"Hala logistyki to nasza odpowiedź na wyraźnie widoczną kompleksowość produkcji w tutejszych zakładach - objaśnia Dieter Braun (szef logistyki w zakładach w Neckarsulm). "Od roku 2014 na potrzeby produkcji w fabryce w Neckarsulm przeładujemy tu około 5 000 kontenerów".

Budując nowe pomieszczenia, Audi postawiło na przyjazne dla środowiska rozwiązania. Na przykład deszczówka będzie gromadzona w celu ponownego użycia, a baterie słoneczne ogrzeją wybrane partie budynku.

Już teraz zakłady w Neckarsulm to jedna z filii koncernu o największej różnorodności produkcji, a jednocześnie najbardziej kompleksowa fabryka w Europie. Inwestycja w parku przemysłowym Bollinger Hofe to jeden z elementów składowych Strategii Wzrostu Audi do roku 2020.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama