/  /  /  / Sprytnie zaprojektowane kierunkowskazy w nowym Audi A8
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Sprytnie zaprojektowane kierunkowskazy w nowym Audi A8

Audi|
null
© Audi
nullnull

W nowym Audi A8 kierunkowskazy mają formę zapalających się kolejno świetlnych segmentów. Dzięki temu inni kierowcy mogą szybciej dostrzec zamiar zmiany kierunku jazdy naszego Audi nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

W nowym Audi A8 kierunkowskazy będą w zupełnie nowy sposób wskazywać kierunek skręcania, co znacznie podniesie bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierunkowskazy dają teraz sygnał świetlny, który jest lepiej i szybciej zauważalny zarówno z dużej odległości, jak i np. w warunkach złej widoczności.

Każdy z migaczy zintegrowano z przednimi reflektorami składającymi się z 18 diod ułożonych liniowo i zgrupowanych w siedmiu segmentach. Światła tylne, złożone z 24 diod w ośmiu segmentach również dają możliwość zastosowania kierunkowskazów ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania.

Po włączeniu kierunkowskazu bloki diod aktywują się w cyklu co 20 milisekund (kolejno od wewnątrz do zewnątrz, w kierunku skręcania). Po 150 milisekundach świecą się wszystkie segmenty, a pełną moc świetlną osiągają po 250 milisekundach.

Następnie kierunkowskaz wygasa i cały cykl zaczyna się od nowa.

Audi A8 po zmianach modernizacyjnych

Biorąc pod uwagę wszystkie ich możliwości, reflektory Audi Matrix LED bez wątpienia zasługują na miano przełomowej innowacji. 25 diod w każdym reflektorze zapewnia emisję światła o zróżnicowanym natężeniu.

Gdy kamera pokładowa wykryje pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, reflektory Audi Matrix LED odpowiednio redukują swój zakres, wyłączając lub przyciemniając poszczególne diody. Pozostałe świecą nadal jasnym światłem.

Ponadto, reflektory Audi Matrix LED mają sterowaną nawigacją funkcję doświetlania zakrętów,  a także w ramach pakietu „asystent jazdy nocą” specjalny system oświetlający pieszych na poboczu, ostrzegający ich przed naszym pojazdem i nas przed pieszymi.

Nowe Audi A8 zostanie zaprezentowane we wrześniu na wystawie IAA 2013 we Frankfurcie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama