/  /  /  / Pięć milionów modeli Audi z napędem quattro
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Pięć milionów modeli Audi z napędem quattro

Audi|
null
© Audi
null

Z taśmy produkcyjnej zjechało już łącznie pięć milionów samochodów Audi ze stałym napędem na cztery koła quattro.

5-milionowy egzemplarz to białe Audi A6 allroad 3.0 TDI, które zjechało z taśmy w Neckarsulm. Rekord potwierdza wiodącą rolę marki jako pioniera w dziedzinie napędu na cztery koła.

Technika quattro zadebiutowała w 1984 roku w legendarnym samochodzie Audi quattro. Jeśli obecnie uwzględnić dostępne typy karoserii, silniki i skrzynie biegów, to otrzymamy ofertę ponad 140 różnych konfiguracji wyposażonych w taki napęd.

Audi oferuje zdecydowanie najszerszą w segmencie premium paletę modeli z napędem na cztery koła. Audi Q7, R8, A4 allroad, A6 allroad oraz wszystkie modele S i RS, dostępne są wyłącznie z napędem quattro. W innych Audi oferuje go opcjonalnie.

Quattro oznacza bezpieczeństwo i sportową jazdę, wysokie kompetencje techniczne i dynamiczny styl życia, którego nie są w stanie spowolnić nieprzyjazne warunki drogowe. Szereg pamiętnych reklam telewizyjnych, począwszy od zrealizowanej na skoczni narciarskiej w fińskiej miejscowości Kaipola, pod którą bez jakiejkolwiek pomocy Audi 100 CS quattro wjechało w 1986, przyczyniło się do sukcesu tego rozwiązania w równym stopniu co tryumfy w sportach motorowych i zadowolenie kierowców.

Co potrafi Audi quattro?

W roku 2012 rekordowa ilość ponad 43% wszystkich klientów Audi wybrało wersję quattro. Na czele stawki znalazło się Q5 z blisko 205 600 sprzedanymi egzemplarzami.

Miłośnikami napędu na cztery koła są nie tylko użytkownicy SUV-ów. Przyglądając się innym seriom zauważyć można, że w roku 2012 na zakup modelu z napędem quattro zdecydował się prawie co czwarty klient.

Quattro szczególnie dobrze sprzedają się w USA, Kanadzie, Rosji i na rynkach Bliskiego Wschodu. Także w Niemczech według danych statystycznych z 2012 roku blisko 99 800 nowo zarejestrowanych samochodów marki Audi posiadało napęd na cztery koła.

Dla zakładów w Neckarsulm, gdzie z taśmy zjechało jubileuszowe Audi, quattro odgrywa szczególnie ważną rolę. Co drugie produkowane tam auto wyposażane jest w napęd na cztery koła.

Ekskluzywności samochody marki Audi nabierają w ofercie quattro GmbH (spółka-córka Audi AG), która odpowiada za konstrukcję i wdrożenia modeli RS oraz R8. Quattro GmbH oferuje swoim klientom wysoce zindywidualizowane pojazdy, wyposażone w unikalne dodatki i akcesoria.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama