/  /  /  / Nowy rekord w historii Audi
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy rekord w historii Audi

Audi|
null
© Audi
null

Wykazując wzrost sprzedaży o 6,4%, Audi AG zanotowało najlepsze pierwsze półrocze w historii przedsiębiorstwa. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku na całym świecie sprzedano łącznie około 780 500 pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na rynku polskim Audi zanotowało po sześciu miesiącach roku wyższą sprzedaż do klientów o 5,6% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego (2 623 aut).

Globalna sprzedaż koncernu w czerwcu wyniosła około 140 300 aut. To o 5,5% więcej w porównaniu z czerwcem 2012. Szczególnie duży wzrost Audi zanotowało w Chinach (+33,5%). Do dobrego wyniku w czerwcu przyczyniła się również sprzedaż w Wielkiej Brytanii (+14,3%) oraz w USA (+8,2%).

"Kontynuacja wzrostu globalnej sprzedaży w pierwszym półroczu była możliwa przede wszystkim dzięki Audi A3 oraz SUV-om: Q3 i Q5. Znacznie przekroczyliśmy wynik porównywalnego okresu roku 2012, choć sytuacja na wielu ważnych rynkach jest obecnie o wiele trudniejsza - podkreśla Luca de Meo, szef sprzedaży Audi.

"W drugim półroczu impulsem do dalszego wzrostu na rynkach, na których się pojawi, będzie Audi A3 Limousine. Dzięki temu modelowi umocnimy sukces rodziny A3 - zapewnia de Meo.

Audi A3 Limousine można już zamawiać w polskich salonach

Audi A3 Limousine jako nowy model serii A3 w Europie będzie dostępne od września. W roku przyszłym omawiany produkt wejdzie na rynek chiński i amerykański.

W obu krajach limuzyna jest najbardziej ulubioną formą karoserii w klasie premium: na jej zakup decyduje się prawie co drugi klient.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama