/  /  /  / Doskonały początek nowego roku dla Audi
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Doskonały początek nowego roku dla Audi

Audi|
null
© Audi
null

Po rekordowym 2012 Audi AG może pochwalić się równie udanym początkiem roku 2013. W styczniu marka z Ingolstadt sprzedała na całym świecie blisko 111 750 pojazdów (+16,3%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Audi informuje, że sprzedaż marki wyraźnie wzrosła w Chinach (+38,5%). Także w USA i w Europie sprzedano więcej samochodów marki niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej (odpowiednio wzrost o 7,5% oraz 8,6%).

2012 najlepszym rokiem w historii Audi w Polsce

Na całym świecie Audi zanotowało wzrost sprzedaży modeli klasy średniej: A4, A5 oraz Q5 (blisko 50 800 aut; wzrost o 24,6%). Modele te, a także wprowadzone na rynek przed rokiem A1 Sportback oraz Q3 sprawiły, że Audi sprzedało więcej pojazdów również na rynkach dotkniętych ogólnie trudną sytuacją gospodarczą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama