/  /  /  / Doskonały początek nowego roku dla Audi
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Doskonały początek nowego roku dla Audi

Audi|
null
© Audi
null

Po rekordowym 2012 Audi AG może pochwalić się równie udanym początkiem roku 2013. W styczniu marka z Ingolstadt sprzedała na całym świecie blisko 111 750 pojazdów (+16,3%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Audi informuje, że sprzedaż marki wyraźnie wzrosła w Chinach (+38,5%). Także w USA i w Europie sprzedano więcej samochodów marki niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej (odpowiednio wzrost o 7,5% oraz 8,6%).

2012 najlepszym rokiem w historii Audi w Polsce

Na całym świecie Audi zanotowało wzrost sprzedaży modeli klasy średniej: A4, A5 oraz Q5 (blisko 50 800 aut; wzrost o 24,6%). Modele te, a także wprowadzone na rynek przed rokiem A1 Sportback oraz Q3 sprawiły, że Audi sprzedało więcej pojazdów również na rynkach dotkniętych ogólnie trudną sytuacją gospodarczą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama