/  /  /  / Audi przekazało setny samochód wyścigowy w ręce MS Racing
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

Audi przekazało setny samochód wyścigowy w ręce MS Racing

Audi|
null
© Audi
null

Nowy transfer do Audi Sport customer racing. Team MS Racing przeszedł do stajni Audi i w serii wyścigowej ADAC GT Masters sezonu 2013 będzie jeździł dwoma nowymi Audi R8 LMS ultra. W filii fabryki Neckarsulm w Heilbronn-Biberach członkowie zespołu odebrali z rąk quattro GmbH setny, skonstruowany przez tą spółkę samochód wyścigowy.

Dla programu Audi Sport customer racing, funkcjonującego od 2009 roku, fakt ten ma symboliczne znaczenie. Quattro GmbH przekazała setny egzemplarz samochodu wyścigowego, skonstruowanego na bazie Audi R8, zaledwie cztery lata od rozpoczęcia projektu.

Audi R8 LMS ultra to już trzecia wersja modelu GT3.

Z myślą o wyścigach rozgrywanych w USA stworzono dodatkowo wersję Grand AM, która w styczniu wygrała 24-godzinny wyścig klasy GT w Daytona na Florydzie.

"Bardzo nas cieszy, że zespół MS Racing wybrał Audi - podkreślił Franciscus van Meel, prezes spółki quattro GmbH. Firma z siedzibą w Neckarsulm, będąca w 100% własnością Audi AG, konstruuje, produkuje i sprzedaje sportowe samochody marki Audi.

"Bilans naszych sukcesów w sporcie to 18 tytułów mistrzowskich oraz zwycięstwa w 24-godzinnych wyścigach długodystansowych na torze w Nurburgring, w Spa, Daytona i Zolder. Wszystkie sukcesy to widoczny dowód wysokiej jakości samochodów sportowych Audi, które co należy podkreślić w połowie bazują na rozwiązaniach z pojazdów seryjnych. Oddając do użytku setny już egzemplarz wyczynowego Audi, umacniamy naszą wiodącą pozycję w świecie sportów motorowych. Audi R8 startuje bowiem w wyścigach w Australii, Azji, Europie, Północnej i Południowej Ameryce".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama