/  /  /  / 2012 najlepszym rokiem w historii Audi w Polsce
Audi

Audi

Zmień
Audi to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Jest to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Nazwa firmy została zaczerpnięta od przetłumaczonego na łacinę nazwiska założyciela Augusta Horch (w tłumaczeniu na język polski jest to wyraz "słuchaj").
Dowiedz się więcej o marce
 

2012 najlepszym rokiem w historii Audi w Polsce

Audi|
null
© Audi
null

2012 był dla Audi w Polsce rokiem bardzo udanym. Klienci kupili i zarejestrowali nad Wisłą łącznie 5 111 samochodów, czyli o 23,54% więcej niż w roku poprzednim. Tym samym marka zwiększyła swój udział rynkowy do 1,91%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak podkreśla oficjalny przedstawiciel w Polsce, to najlepszy wynik od początku istnienia zorganizowanych struktur importerskich Audi w Polsce. Auta z czterema ringami są w tej chwili na drugim, jeśli chodzi o rejestracje, miejscu w segmencie premium w Polsce, z udziałem rzędu 22,59%.

Tak dobry wynik sprzedaży to w dużej mierze zasługa dwóch nowych modeli: Audi A3 i Audi A4, które na polskim rynku pojawiły się w roku ubiegłym.

Umocnienie się pozycji marki Audi na polskim rynku to także zasługa intensywnie rozbudowującej się sieci dealerskiej marki. W najbliższych miesiącach będą uruchamiane następne placówki.

W roku bieżącym Audi planuje dalsze zwiększanie sprzedaży i udziałów w polskim rynku. Rozwijać się będzie sieć dealerska i oferowane w niej programy sprzedażowe. Do umocnienia pozycji rynkowej przyczynią się także nowe modele wprowadzane na rynek w tym roku.

Swoją polską premierę w tym roku kalendarzowym będą miały m.in. Audi A3 Sportback (luty 2013), a w kolejnych miesiącach także A3 Limuzyna, RS7, RSQ3, RS6 Avant, SQ5, RS5 Cabriolet, S3 oraz Audi S3 Sportback.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Audi

Reklama