/  /  /  /  / Zapowiedź Audi A7
Audi A7

Audi A7

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Luksusowe
Cena229 500 zł - 602 200 zł (aktualizacja: 2016-12-21)
Emisja CO2130 g/km - 221 g/km
Żużycie paliwa5,0 L/100km - 9,5 L/100km
 

Zapowiedź Audi A7

Kulczyk Tradex|
null
© Audi
nullnullnullnull

Na wystawie NAIAS 2009 Audi prezentuje światu studyjny model Sportback concept. Konsekwentnie udoskonalane elementy stylistyczne typowe dla marki, zastosowane w tym pięciodrzwiowym aucie, pozwalają wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał przyszły język formy Audi.

Z typową sylwetką coupe i dużą tylną klapą nadwozie o długości 4,95 m, szerokości 1,93 m oraz wysokości tylko 1,40 metra pojazd prezentuje jednocześnie wybitnie nowoczesną linię samochodu klasy wyższej.

Również rozwiązania techniczne Audi Sportback concept wybiegają w przyszłość. Za napęd odpowiedzialny jest najczystszy silnik wysokoprężny świata: technologia zastosowana w trzylitrowym V6 TDI clean diesel całkowicie eliminuje emisję tlenków azotu. Silnik ten już teraz spełnia normy obowiązujące we wszystkich 50 stanach USA oraz normę EU-6, która wejdzie w życie dopiero w 2014 roku. Dzięki licznym rozwiązaniom poprawiającym efektywność Audi Sportback concept będzie zużywać tylko 5,9 litra oleju napędowego na 100 kilometrów.

Od 2004 roku w klasie kompaktowej popularność zdobywa koncepcja Sportback: A3 Sportback odniosło sukces, jakiego nie spodziewali się nawet jego ojcowie - znacznie więcej klientów decydowało się na czterodrzwiowe nadwozie z dużą tylną pokrywą, niż na wersję trzydrzwiową.

Przy tym A3 Sportback różni się od modelu wyjściowego tylko dodatkowymi drzwiami. Charakteryzuje go sportowa elegancja coupe i wszechstronność samochodu pięciodrzwiowego, najwyższej klasy technologie oraz doskonała, sportowa dynamika jazdy w nowej formie. Jednocześnie jednak model ten oferuje większą przestronność i możliwość adaptacji wnętrza dzięki przedłużonej o 54 milimetry tylnej części nadwozia.

Pierwszym seryjnym Sportbackiem Audi po raz drugi wprowadziło nowy trend na rynek motoryzacyjny. W latach siedemdziesiątych stworzenie pierwszych modeli Avant stało się fundamentem dla nowej klasy samochodów, które nie charakteryzowały się brakiem polotu typowym dla klasycznych aut kombi. Wyraźne podkreślenie nowoczesnej i dynamicznej stylistyki, wysokiej jakości wyposażenie oraz funkcjonalność od początku były znakiem charakterystycznym każdego Audi Avant.

Studyjny Audi Sportback concept ma podwójne zadanie. Po pierwsze (jak wskazuje na to jego nazwa) ma symbolizować zasadę Sportback w jej najczystszej formie, jako połączenie elegancji, sportowego charakteru i możliwości adaptacyjnych wnętrza.

Po drugie ten model studyjny sygnalizuje także zamiary przedsiębiorstwa, by nie ograniczać wersji Sportback wyłącznie do segmentu samochodów kompaktowych. Jak już pokazał studyjny Audi A1 Sportback (gwiazda Paryskiego Salonu Samochodowego 2008) marka z czterema pierścieniami wyraźnie rozszerzy ofertę modeli Sportback.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Audi A7