/  /  /  /  / Audi S7 Sportback zagrożenie dla CLS?
Audi A7

Audi A7

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Luksusowe
Cena229 500 zł - 602 200 zł (aktualizacja: 2016-12-21)
Emisja CO2130 g/km - 221 g/km
Żużycie paliwa5,0 L/100km - 9,5 L/100km
 

Audi S7 Sportback zagrożenie dla CLS?

Bogusław Korzeniowski (IAA Frankfurt)|
null
© Bogusław Korzeniowski
nullnullnullnullnullnullnullnull

Audi to jedna z nielicznych firm, która w ciągu ostatnich lat zrobiła ogromny postęp na rynku. O ile Mercedes zawsze był utożsamiany z modelami luksusowymi i od lat cieszy się zasłużoną renomą, o tyle koncern Audi na poważnie rozpoczął walkę o klienta klasy premium kilkanaście lat temu. Szybko jednak stał się konkurentem dla modelu z trójramienną gwiazdą.

Jak mówi hasło reklamowe Audi „koncern wyprzedza dzięki technice”, ale w rzeczywistości oprócz techniki ważna jest także decyzja o wkroczeniu do segmentów dotychczas zarezerwowanych dla innych.

Tak było w przypadku Audi A7 Sportback, który jest niczym innym jak luksusową czterodrzwiową limuzyną typu Coupe, czyli bezpośrednim konkurentem Mercedesa CLS.

Ponieważ Mercedes ten jest obecnie oferowany klientom także z silnikiem AMG o mocy 525 KM, Audi nie mogło być gorsze i właśnie we Frankfurcie zaprezentowano S7 Sportback.

Wersja wyposażona w jednostkę V8 biturbo o mocy 420KM rozpędza się od zera do 100 km/h w czasie 4,9 sek (Mercedes ma przyspieszenie 4,4 sek), a prędkość maksymalna w obu modelach ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h. Ciekawostką jest fakt, iż te ośmiocylindrowe silnik zużywają średnio 9,9 l/100 km (Mercedes) i 9,7 l/ 100 km (Audi).

Za przeniesienie napędu w Audi S7 Sportback odpowiedzialna jest dynamiczna siedmiobiegowa przekładnia S tronic i stały napęd na wszystkie koła Quatro. Na życzenie Audi montuje sportowy mechanizm różnicowy rozdzielający elastycznie siły napędowe między tylne koła.

O odmienności tego modelu od tradycyjnego A7 sportback świadczą detale, które – jak powiedział stylista „nie są nachalne, ale mają tylko delikatnie podkreślić królewski styl”. Detale te można znaleźć w osłonie chłodnicy Singleframe, na przednim zderzaku, w lusterkach zewnętrznych, na progach, na tylnym zderzaku, dyfuzorze i końcówkach układu wydechowego. We wnętrzu S7 Sportback sportowy charakter stylizacji podkreślają m.in. czerwony pierścień wokół przycisku Start-Stop, aluminiowa listwa na dźwigni zmiany biegów, czy napisy S7 na oświetlonych listwach progowych. Aplikacje dekoracyjne wykonano z aluminium, ale dostępne są także Carbon, drewno jesionowe oraz warstwowe drewno dębowe Beaufort.

Pierwsze S7 Sportback trafią na rynek wiosną 2012 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Audi A7