/  /  /  /  / Sprytnie zaprojektowane kierunkowskazy w nowym Audi A8
Audi A6

Audi A6

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Cena187 600 zł - 576 800 zł (aktualizacja: 2017-05-24)
Emisja CO2110 g/km - 223 g/km
Żużycie paliwa4,2 L/100km - 9,6 L/100km
 

Sprytnie zaprojektowane kierunkowskazy w nowym Audi A8

Audi|
null
© Audi
nullnull

W nowym Audi A8 kierunkowskazy mają formę zapalających się kolejno świetlnych segmentów. Dzięki temu inni kierowcy mogą szybciej dostrzec zamiar zmiany kierunku jazdy naszego Audi nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

W nowym Audi A8 kierunkowskazy będą w zupełnie nowy sposób wskazywać kierunek skręcania, co znacznie podniesie bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierunkowskazy dają teraz sygnał świetlny, który jest lepiej i szybciej zauważalny zarówno z dużej odległości, jak i np. w warunkach złej widoczności.

Każdy z migaczy zintegrowano z przednimi reflektorami składającymi się z 18 diod ułożonych liniowo i zgrupowanych w siedmiu segmentach. Światła tylne, złożone z 24 diod w ośmiu segmentach również dają możliwość zastosowania kierunkowskazów ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania.

Po włączeniu kierunkowskazu bloki diod aktywują się w cyklu co 20 milisekund (kolejno od wewnątrz do zewnątrz, w kierunku skręcania). Po 150 milisekundach świecą się wszystkie segmenty, a pełną moc świetlną osiągają po 250 milisekundach.

Następnie kierunkowskaz wygasa i cały cykl zaczyna się od nowa.

Audi A8 po zmianach modernizacyjnych

Biorąc pod uwagę wszystkie ich możliwości, reflektory Audi Matrix LED bez wątpienia zasługują na miano przełomowej innowacji. 25 diod w każdym reflektorze zapewnia emisję światła o zróżnicowanym natężeniu.

Gdy kamera pokładowa wykryje pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, reflektory Audi Matrix LED odpowiednio redukują swój zakres, wyłączając lub przyciemniając poszczególne diody. Pozostałe świecą nadal jasnym światłem.

Ponadto, reflektory Audi Matrix LED mają sterowaną nawigacją funkcję doświetlania zakrętów,  a także w ramach pakietu „asystent jazdy nocą” specjalny system oświetlający pieszych na poboczu, ostrzegający ich przed naszym pojazdem i nas przed pieszymi.

Nowe Audi A8 zostanie zaprezentowane we wrześniu na wystawie IAA 2013 we Frankfurcie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama