/  /  /  /  / Nowa fabryka Audi powstanie w Meksyku
Audi A6 Allroad

Audi A6 Allroad

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Cena280 100 zł - 313 200 zł (aktualizacja: 2017-05-30)
Emisja CO2149 g/km - 172 g/km
Żużycie paliwa5,6 L/100km - 6,5 L/100km
 

Nowa fabryka Audi powstanie w Meksyku

Audi|
null
© Audi
null

Po wielu miesiącach spekulacji w mediach branżowych wszystko jest już jasne: nowa fabryka Audi AG, dzięki której koncern chce umocnić swoją pozycję na rynku północnoamerykańskim, powstanie w Meksyku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W dalszej części roku spółka poda dokładne miejsce lokalizacji nowej fabryki. Zakłady rozpoczną produkcję samochodów typu SUV od roku 2016.

Według wiarygodnych źródeł, w grę wchodzi model Audi Q5.

"Meksyk jako sprawdzone miejsce produkcji samochodów gwarantuje najlepsze warunki ekonomiczne dla podjęcia produkcji przez Audi - stwierdził Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

Meksyk należy do dziesięciu najlepszych lokalizacji produkcji samochodów na świecie i posiada w tej kwestii bogate tradycje i doświadczenie. Koncern Volkswagen posiada już w miejscowości Puebla zakłady produkujące samochody, a w miejscowości Silao fabrykę silników.

"Dobra infrastruktura, konkurencyjna struktura kosztów, a także obowiązujące porozumienia gwarantujące swobodę wymiany handlowej, miały decydujący wpływ na wybór właśnie Meksyku - podkreślił Stadler. "Ten krok w przyszłość stanowi zabezpieczenie naszej pozycji na rynkach światowych. Korzyść z tego odniosą również nasze zakłady ulokowane w Niemczech."
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama