/  /  / A4 Allroad
Audi A4 Allroad

Audi A4 Allroad

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
Audi A4 Allroad quattro to uterenowiona odmiana kombi modelu A4, najpopularniejszego pojazdu producenta z  Ingolstadt. Auto zalicza się do segmentu D Premium. A4 Allroad weszło do sprzedaży w roku 2009. Do tego czasu nazwa Allroad rozsławiona została przez pierwszy model tej gamy, powstałe na bazie kombi klasy wyższej, A6 Allroad Quattro, które produkowane było od roku 1999.

Elementami stylistycznymi, które na pierwszy rzut oka odróżniają „zwyczajne” A4 od wersji Allroad, są szersze nadkola, masywniejsze zderzaki oraz osłony podwozia tak z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Auto jest ponadto o kilkadziesiąt milimetrów wyżej zawieszone, przez co wysokość całkowita również jest większa. Wrażenia masywnej sylwetki dodają też koła, seryjnie zastosowano bowiem 18-calowe felgi.  Allroad, podobnie jak A4 czwartej generacji, w 2012 roku przeszło kurację odmładzającą- otrzymało nowe reflektory, upodabniające je do większego A6, zmieniono również szereg detali zarówno na przedzie, jak i z tyłu auta. Mimo, że mniejszy od A6, to A4 Allroad  w żadnym razie nie może zostac nazwane małym. 4721mm długości, 1841mm szerokości oraz 1495mm wysokości to wymiary penoprawnego pojazdu segmentu D. Do napędu użyć można jednego z trzech silników: benzynowego TFSI pojemności dwóch litrów, rozwijającego 211KM, bądź jednego z trzech diesli: dwulitrowego o mocy 143 lub 170KM albo trzylitrowego V6, generującego 245KM. W przypadku jednostki benzynowej oraz najmocniejszej jednostki wysokoprężnej do przeniesienia napędu służyć może siedmiostopniowa skrzynia automatyczna S tronic, bądź, podobnie jak w pozostałych konfiguracjach, sześciostopniowa skrzynia manualna. Każde Allroad posiada znany i ceniony napęd na 4 koła quattro.

W wyposażeniu seryjnym z zakresu bezpieczeństwa, na pokładzie A4 Allroad znajdują się takie elementy jak poduszki powietrzne czołowe oraz boczne dla kierowcy i pasażera,  kurtyny powietrzne dla dwóch rzędów siedzeń, a także ABS z rozdziałem siły hamowania EBV oraz ESP.

Nielicznymi autami mogącymi konkurować z A4 Allroad są np. Opel Insignia Cross Four, VW Passat Alltrack, Subaru Outback, czy Peugeot 508 RXH.


 
 

A4 Allroad najczęściej porównywany z

Audi A6
Audi A6
Audi A6 Allroad
Audi A6 Allroad
BMW 3
BMW 3
BMW X3
BMW X3
Skoda Octavia III
Skoda Octavia
Volvo V60
Volvo V60
Volvo XC60
Volvo XC60
Reklama