/  /  /  /  / Audi bierze producenta Ducati
Audi A1

Audi A1

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena78 300 zł - 135 600 zł (aktualizacja: 2016-12-21)
Emisja CO297 g/km - 166 g/km
Żużycie paliwa3,7 L/100km - 7,1 L/100km
 

Audi bierze producenta Ducati

Audi|
null
© Audi
null

Audi AG przejmuje posiadającego bogate tradycje, włoskiego producenta motocykli sportowych - firmę Ducati Motor Holding S.p.A. z siedzibą w Bolonii. Do przejęcia dojdzie w najbliższym możliwym terminie po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przystały na to wczoraj w Hamburgu rady nadzorcze Audi AG i Volkswagen AG. Ducati cieszy się na całym świecie doskonałą renomą jako wiodący producent motocykli, dysponujący szerokim doświadczeniem w konstruowaniu silników oraz tworzeniu lekkich konstrukcji.

Ducati, obok bogatych w tradycje włoskich marek Lamborghini i Italdesign, stanowić będzie trzeci filar Audi AG w północnych Włoszech. W ten sposób urzeczywistniony zostanie kolejny etap strategii rozwoju koncernu Audi AG.

Mówi Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG: "Ducati znane jest na całym świecie jako marka premium wśród producentów motocykli i ma długie tradycje w produkcji motocykli sportowych. Firma dysponuje wiedzą i technologią w dziedzinie silników wysokiej mocy i lekkich konstrukcji oraz należy do najbardziej dochodowych producentów pojazdów jednośladowych na całym świecie. Dlatego świetnie pasuje do Audi."

Nowa fabryka Audi powstanie w Meksyku

Zaawansowane systemy sterowania, szczególny sposób funkcjonowania komory spalania w silnikach Ducati, związane z tym nastawienie na sportowe osiągi i bogate doświadczenie w lekkich konstrukcjach stanowią duży potencjał dla Audi AG i koncernu Volkswagen.

Peter Mosch, prezes rady zakładowej deklaruje, że przedstawiciele pracowników Audi AG wspierają zrównoważoną i konsultowaną z nimi strategię rozwoju przedsiębiorstwa. "Musimy wykorzystać szanse, jakie dzięki globalizacji otwierają się przed Audi i to właśnie czynimy. Wszyscy członkowie rodziny Audi cieszą się już na współpracę z nowymi koleżankami i kolegami z Ducati."
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Audi A1