/  /  /  /  / Supernowości podczas IAA Frankfurt 2011
Aston Martin Rapide

Aston Martin Rapide

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Super Luksusowe
Cena1 090 823 zł - 1 118 825 zł (aktualizacja: 2016-12-21)
Emisja CO2300 g/km
Żużycie paliwa12,9 L/100km
 

Supernowości podczas IAA Frankfurt 2011

Samar.pl|
null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wraz ze zbliżającym się rozpoczęciem wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie kolejne marki zapowiadają szykowane przez siebie premiery modelowe. W tej grupie nie zabrakło również firm zajmujących najbardziej prestiżowy segment rynku, takich jak Aston Martin, Bentley oraz Ferrari.

Z myślą o wrześniowej wystawie IAA Frankfurt 2011 marka Bentley przygotowała premierę modelu Continental GTC kabriolet drugiej generacji. Pod maską auta pracuje podwójnie doładowany silnik 6.0 W12, który rozwija moc 575 KM (wcześniej 560 KM). Kierowca jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 4,8 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 315 km/h.Pierwsze dostawy do klientów ruszyć mają w grudniu. Cena nowego Bentleya Continental GTC zaczyna się od  około 170 000 EUR (bez podatków).

IAA Frankfurt będzie również miejscem pokazu modelu Aston Martin V12 Zagato, który po raz pierwszy zaprezentował się podczas imprezy Villa D'Este Concours w maju, a niedługo potem wziął udział w 24-godzinnym wyścigu Nurburgring. Podczas wrześniowych targów szeroka publiczność będzie miała okazję zobaczyć dwie wersje koncepcyjnego V12 Zagato: co ciekawe, ilustracje zamieszczone w galerii do tego artykułu prezentują zapowiedź pojawienia się odmiany produkcyjnej (połowa przyszłego roku).

Obok V12 Zagato na frankfurckim stoisku Aston Martin szeroka publiczność będzie też miała okazję zobaczyć tak wspaniałe auta jak One-77 oraz niedawno debiutujące Virage i Vantage S.

Nie lada atrakcję przygotowała dla swoich sympatyków także marka Ferrari: będzie to model 458 Spider, który stanowi uzupełnienie gamy 458 Italia jako odmiana z otwartym dachem. W omawianym aucie debiutuje wyróżniający się opatentowaną konstrukcją twardy dach, który składa się w ciągu zaledwie 14 sekund, a dodatkowo pasażerowie mają jeszcze do dyspozycji całkiem sporo miejsca na bagaż.Ferrari 458 Spider dysponuje wolnossącym silnikiem 4.5 V8 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwijającym moc 570 KM. Kierowca może jechać z maksymalną prędkością 320 km/h.

Producent z Maranello nie opublikował na razie cen na model 458 Spider, którego sprzedaż w Europie rusza już w przyszłym miesiącu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Aston Martin Rapide