/  /  /  /  / Polska: Otwarcie salonu Aston Martin
Aston Martin Rapide

Aston Martin Rapide

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Super Luksusowe
Cena1 090 823 zł - 1 118 825 zł (aktualizacja: 2016-12-21)
Emisja CO2300 g/km
Żużycie paliwa12,9 L/100km
 

Polska: Otwarcie salonu Aston Martin

AML Polska|
null
© Aston Martin
null

Aston Martin Rapide - najbardziej elegancki, czterodrzwiowy samochód sportowy świata odwiedzi Warszawę. Prezentacja tego modelu odbędzie się podczas oficjalnego otwarcia pierwszego w Polsce salonu Aston Martin, już 10 marca br.

Sercem Aston Martin Rapide jest wywołujący emocje 6-litrowy silnik V12 o mocy 477 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 600Nm przy 5000obr/min. Napęd przekazywany jest na tylną oś poprzez 6-biegową, automatyczną przekładnię Touchtronic 2, która umożliwia również ręczną zmianę przełożeń poprzez łopatki wykonane z magnezu przy kierownicy. Pozwala to na osiągnięcie pierwszej "setki" już w 5,1 sekundy, a prędkość maksymalna Rapide to 303km/h.

Koncepcyjny model Aston Martin Rapide zaprezentowany został w 2006 roku w Detroit i natychmiast dostał aprobatę nowych udziałowców, którzy odkupili markę od Motor Ford Company. Wprowadzenie nowego samochodu na rynek zajęło projektantom i konstruktorom Aston Martin niewiele ponad dwa lata. Rapide powstał na płycie podłogowej „V/H Architecture”, która sprawdziła się w takich modelach jak  DBS, DB9 oraz Vantage.

Samochód standardowo wyposażony jest w specjalnie opracowany system audio Bang & Olufsen Beosound, podgrzewane fotele z elektryczną regulacją oraz liczne systemy zwiększające przyjemność z jazdy.  Niektóre funkcje samochodu można kontrolować za pomocą zegarka AMVOX2 Transponder, zaprojektowanego we współpracy z firmą Jaeger LeCoultre.

Autoryzowanym przedstawicielem ASTON MARTIN na terytorium Polski, świadczącym usługi serwisowe i prowadzącym sprzedaż samochodów jest AML Polska Sp. z o.o. Salon ASTON MARTIN WARSZAWA, znajduje się przy al. Waszyngtona 50 w Warszawie.

Więcej informacji znajdą Państwo w linku poniżej.
Odnośniki
Pliki do pobrania
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Aston Martin Rapide