/  /  /  /  / Aston z usterką? Nawet takiej marce to się zdarza
Aston Martin Rapide

Aston Martin Rapide

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Super Luksusowe
Cena1 100 637 zł - 1 128 891 zł (aktualizacja: 2016-12-21)
Emisja CO2300 g/km
Żużycie paliwa12,9 L/100km
 

Aston z usterką? Nawet takiej marce to się zdarza

UOKIK|
null
© Aston Martin
null

Jak informuje generalny importer firmy Aston Martin na polskim rynku, niektóre samochody tej brytyjskiej super-marki mogą mieć usterkę fabryczną i dlatego postanowiono przeprowadzić stosowną akcję naprawczą.

Dokładniej chodzi o samochody wyprodukowane w okresie od 14 maja 2012 roku do 20 kwietnia 2013 (z wyjątkiem modeli takich jak nowy Vanquish oraz Cygnet i Rapide wyprodukowanych w fabryce w austriackim Grazu). Zachodzi tu podejrzenie, że z powodu zastosowania nieprawidłowego materiału w procesie produkcji pedał przyspieszenia może pęknąć podczas jazdy, co w konsekwencji uniemożliwi zwiększenie obrotów silnika oraz kontynuowanie jazdy.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objęte są 34 samochody marki Aston Martin (patrz TUTAJ).

Generalny importer zadeklarował, że właściciele aut zidentyfikowanych po numerze VIN zostaną poinformowani listownie o sytuacji oraz zaproszeni do stacji serwisowej w celu sprawdzenia, czy akurat w ich samochodzie występuje opisana wyżej wada i ewentualnego dokonania stosownej naprawy

Naprawa, jeśli po przeprowadzeniu oględzin w serwisie będzie potrzebna, polegać będzie na wymianie pedału przyspieszenia oraz na wprowadzeniu drobnej korekty położenia panelu ochronnego mocowanego do centralnego tunelu podłogi w okolicach pedału przyspieszenia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Aston Martin Rapide