/  /  /  /  / Opony godne Aston Martin Rapide
Aston Martin DBS

Aston Martin DBS

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Super Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Opony godne Aston Martin Rapide

Bridgestone|
null
© Aston Martin
null

Aston Martin wybrał spółkę Bridgestone na partnera i dostawcę opon dla pierwszego czterodrzwiowego samochodu sportowego tej marki: Rapide.

Opracowane niedawno przez Bridgestone nowe, flagowe opony klasy Ultra High Performance (UHP) – Potenza S001, zostały wybrane na fabryczne wyposażenie samochodu Rapide i są w nim montowane od jego premiery w kwietniu.

Firma Bridgestone zaproponowała producentowi samochodu Aston Martin opony nowej generacji Potenza S001 ze względu na ich wyjątkowe właściwości jezdne i precyzję oraz dużą stabilność na mokrych nawierzchniach.

Dwudziestocalowe opony samochodu Rapide (przód: 245/40ZR20 95Y, tył: 295/35ZR20 105Y XL) mają wyższą ściankę boczną, która pomaga w eliminowaniu wibracji i w zmniejszeniu poziomu hałasu w kabinie pojazdu.

„Spółka Bridgestone jest dumna ze współpracy z jedną z największych marek w segmencie luksusowych samochodów sportowych - mówi Didier Schneider, wiceprezes spółki Bridgestone Europe ds. wyposażenia fabrycznego. „Ten pojazd, to samochód sportowy ‘czystej krwi’ i jeden z pierwszych, w których zastosowano nasze nowe, flagowe opony Potenza S001.

Współpraca spółek Bridgestone i Aston Martin rozpoczęła się na początku lat 90-tych, od samochodu DB7. Od tamtej pory, standardowym wyposażeniem modeli DB9 i V8 Vantage były opony Potenza RE050.

Chcąc wskrzesić sportowe tradycje opon Potenza, spółka Bridgestone opracowała nowe opony S001 z myślą o najmocniejszych samochodach sportowych na świecie. Dzięki ich innowacyjnej, asymetrycznej budowie i wprowadzeniu wysokich i sztywnych bloków bieżnika o wysokiej przyczepności w rejonie barku opony, wspomaganych przez lekką wstawką w rejonie obrzeża, opony te zapewniają szybszą reakcję i wyjątkową precyzję prowadzenia. W oponach tych zastosowano również lżejsze opasanie i zmniejszono opory toczenia, w stosunku do opon Potenza wcześniejszych generacji, co pomogło w zmniejszeniu zużycia paliwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Aston Martin DBS