/  /  /  /  / Aston Martin Rapide z brytyjskiej fabryki
Aston Martin DBS

Aston Martin DBS

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Super Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Aston Martin Rapide z brytyjskiej fabryki

Aston Martin|
null
© Aston Martin
nullnullnullnull

Aston Martin Rapide zasłynął m.in. dzięki temu, że jako pierwszy model w historii tej superluksusowej marki był wytwarzany poza Wielką Brytanią. Teraz sytuacja ma się zmienić.

W roku 2008 szefowie Aston Martin wybrali austriacką firmę Magna Steyr, której powierzono produkcję czterodrzwiowego Rapide. Brytyjczycy musieli podjąć taką decyzję, ponieważ ich fabryka w Gaydon nie była wówczas w pełni przygotowana na realizację tego projektu.

Współpraca Aston Martin ze stroną austriacką okazała się bardzo udana. Brytyjczycy podkreślają wzorową jakość wykonania egzemplarzy Rapide oraz bardzo życzliwe przyjęcie modelu zarówno przez klientów, jak i przez specjalistów z branży motoryzacyjnej.

Obecnie fabryka w Gaydon może już jednak bez przeszkód produkować model Rapide obok innych samochodów tej marki. Dlatego też bezzwłocznie rozpoczną się przygotowania do uruchomienia produkcji Rapide w Wielkiej Brytanii. Pierwsze egzemplarze mają opuścić fabrykę w drugiej połowie przyszłego roku.

Dodajmy, że Aston Martin Rapide zdobył niedawno nagrodę 2011 World Car Design of the Year. Niezależni eksperci ocenili, iż Rapide to bez wątpienia najatrakcyjniejszy czterodrzwiowy Grand Tourer na rynku.

Zdaniem Marka Reichmana, głównego projektanta firmy Aston Martin, Rapide prezentuje się niczym przygotowany do startu koń wyścigowy - jest elegancki i subtelny, ale zarazem niezwykle muskularny. Opływowa linia nadwozia Rapide, charakterystyczne boczne wloty powietrza czy szerokie tylne nadkola zdradzają prawdziwy potencjał wygodnego, rodzinnego coupe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Aston Martin DBS