/  /  / Cygnet
Aston Martin Cygnet

Aston Martin Cygnet

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
Aston Martin Cygnet
© Aston Martin
Aston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin CygnetAston Martin Cygnet
Aston Martin Cygnet zaprezentowany został po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Genewie w roku 2010, jest pierwszym modelem marki stworzonym jako małe miejskie auto. Samochód powstał w wyniku badań przeprowadzonych na zlecenie Astona Martina, które wykazały, że ponad połowa nabywców ich samochodów decyduje się na zakup drugiego samochodu miejskiego. Model Cygnet powstał przy współpracy z Toyotą, dlatego jak jako baza dla nowego modelu Astona posłużyła Toyota IQ. Najmniejszy model Astona Martina produkowany w brytyjskiej fabryce ulokowanej w Gaydon, dostępny jest tylko w jednej wersji nadwoziowej, którą jest 3 drzwiowy hatchback..

Designerzy tworząc Cygneta mierzącego niewiele ponad 3 metry długości mieli za zadanie upodobnić to małe miejskie auto do pozostałych sportowych modeli Astona Martina. By podkreślić ekskluzywność Cygneta, nadwozie zostało wykończone chromowanymi elementami, oraz detalami wykonanymi z włókna węglowego. Przedni wlot powietrza stylizacyjnie został upodobniony do tego ten z modelu V8 Vantage, a tylne światła wykonane w technice LED są wzorowane na tych uzytych użyte w modelu Rapide. Z kolei wieloramienne, grafitowe felgi aluminiowe o średnicy 16 cali, swoim kształtem przypominają te, które możemy zobaczyć w DBS.

Wnętrze zostało wykonane z użyciem materiałów najwyższej jakości, co ma zapewnić komfort porównywalny z pozostałymi produktami brytyjskiej marki. Środek utrzymano w ciemnej tonacji, za sprawą zastosowania czarnej i czerwonej skóry. W centralnym miejscu konsoli środkowej znajduje się wyświetlacz LCD, który oprócz wyświetlania podstawowych danych, pełni również rolę nawigacji.

Pod maską pracuje silnik benzynowy przejęty z Toyoty yaris, o pojemności 1.33-litra rozwijający moc 97 KM i wytwarzający moment obrotowy o wartości 125 Nm. Moc przenoszona jest na przednie koła za pośrednictwem ręcznej 6 biegowej skrzyni biegów, bądź bezstopniowego automatu ( CVT)
 
Standardowo Aston Martin Cygent  wyposażony jest w przednie poduszki kierowcy i pasażera, kurtyny powietrzne, poduszkę kolanową kierowcy, poduszki boczne przednie, kurtynę powietrzną przed tylną szybą oraz poduszkę pod siedzeniem pasażera. Dodatkowo każdy egzemplarz posiada system antypoślizgowy ABS z układem rozdziału siły hamowania EBD, asystent hamowania EBA, system stabilizacji toru jazdy VSC oraz system kontroli trakcji TRC.

Ze względu na cenę oraz ekskluzywność, Aston Martin Cygnet nie ma bezpośredniej konkurencji.

 
 

Cygnet najczęściej porównywany z

Reklama