/  /  /  / Super silnik dla Alfa Romeo
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Super silnik dla Alfa Romeo

Alfa Romeo|

Marka Alfa Romeo sprawiła dużą niespodziankę, informując nieoczekiwanie o planach wypuszczenia na rynek nowego, turbodoładowanego silnika benzynowego 1.8, który rozwija moc maksymalną na poziomie 300 KM.

Przeznaczony dla samochodów Alfa Romeo nowy, turbodoładowany silnik benzynowy z systemem bezpośredniego wtrysku paliwa powstanie we Włoszech, a rozpoczęcie jego produkcji w zakładzie Fabbrica Motori Automobilistici (FMA) Pratola Serra planowane jest z początkiem 2013 roku.

Zaprojektowana do zabudowy zarówno poprzecznej jak i wzdłużnej, nowa jednostka 4-cylindrowa ma pojemność 1,8 litra i rozwija moc maksymalną 300 KM, wyznaczając nowe standardy osiągów w swej kategorii. Spełniać będzie również przyszłe normy emisji spalin: europejską Euro 6 oraz amerykańską Tier 2 Bin 5.

Silnik ten ma konstrukcję całkowicie aluminiową i wyposażony jest w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, m.in. system bezpośredniego wtrysku benzyny pod ciśnieniem 200 bar, podwójny system zmiennych faz rozrządu oraz turbosprężarkę o wysokiej wydajności.

Połączenie aluminiowej architektury i najnowocześniejszych technologii jest gwarancją wiodącego w tej kategorii silników stosunku mocy do masy oraz oszczędnego zużycia paliwa. Również pod względem poziomu hałasów i wibracji oraz osiągów jednostka ta zalicza się do bezwzględnej czołówki w swej klasie, czym charakteryzowały się zawsze silniki napędzające samochody Alfa Romeo.  

"Jest to niezmiernie ważny krok dla Alfa Romeo w odniesieniu do dalszego re-pozycjonowania tej marki z myślą o dystrybucji światowej. W przygotowaniach modeli roku 2013 naszym głównym celem ekspansji pozostają Stany Zjednoczone - mówi Harald J. Wester, dyrektor ds. technologii (CTO) firmy Fiat oraz szef marek Alfa Romeo i Maserati.

"Wykorzystanie zasobów Grupy Fiat pod kątem rozwoju silników na potrzeby Alfy Romeo to ilustracja nowej wiary w potencjał tej marki. To tylko pierwsze z naszych zamierzeń, aby powrócić do historycznych korzeni Alfy jako najwspanialszej marki włoskich samochodów sportowych."
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama