/  /  /  / Piękna i zwinna jak Alfa Romeo 4C [VIDEO]
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Piękna i zwinna jak Alfa Romeo 4C [VIDEO]

Alfa Romeo|
null
© Alfa Romeo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Osiągi, wyjątkowe prowadzenie, precyzja przyspieszenia, zwinność samochodu, ekstremalna aerodynamika i design to synteza nowej Alfy Romeo 4C, która zaprasza do przeżywania emocji za kierownicą, zarówno na drodze, jak i na torze.

Alfa 4C jest kwintesencją lekkości: samochód, w którym wszystko jest zaprojektowane, aby dostarczać maksymalnych emocji podczas jazdy. Ten sam cel ukształtował również stylistykę modelu. Samochód ten to "naturalne piękno", wynikające z połączenia funkcjonalności i kształtu. Jego design i wymiary odwołują się do jednego z najpiękniejszych coupe, który pozostawił znaczący ślad w historii marki: Alfy Romeo 33 Stradale.

Podobnie jak Alfa 33 Stradale, 4C łączy wyjątkowe wymagania mechaniczno-funkcjonalne ze stylem. Nadwozie w aerodynamiczny sposób "okrywa" silnik i ramę, tworząc piękny i wyrazisty kształt.

Zaprojektowana przez inżynierów Alfy Romeo i wyprodukowana w zakładzie Maserati w Modenie, dwuosobowa wersja coupe wykorzystuje technologie i materiały pochodzące z 8C Competizione (włókno węglowe, aluminium, napęd na tylne koła) oraz technologie stosowane w aktualnie produkowanych samochodach włoskiej marki, odpowiednio dopracowane, aby wydobyć jeszcze bardziej sportowy charakter nowego samochodu.

Dowodzą tego nowy silnik benzynowy o pojemności 1750 litrów z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, wykonany z aluminium, zaawansowana technologicznie skrzynia biegów Alfa TCT z podwójnym suchym sprzęgłem oraz systemem Alfa Romeo DNA wzbogaconym o nowy tryb Race.



Kompaktowe wymiary wpływają na wyjątkowość tego dwuosobowego samochodu coupe: długość poniżej 4 metrów i rozstaw osi mniejszy niż 2,4 metra. Dodatkowo, dynamika modelu 4C jest podkreślona przez stosunek masy do mocy, który wynosi poniżej 4 kg/KM. To daje pojęcie o potencjale Alfy Romeo.

Wóz jest według zapewnień producenta 100-procentową Alfą, potwierdzając swój sportowy charakter zarówno na trasie, jak i na torze, gdzie prędkość i przyspieszenie poprzeczne mają jeszcze większe znaczenie, gwarantując wyjątkowe doznania za kierownicą również najbardziej doświadczonym kierowcom.

Świadczy o tym maksymalna prędkość ponad 258 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiągane w zaledwie 4,5 sekundy, 1,1 g przyspieszenia bocznego na łuku oraz 1,2 g maksymalnego opóźnienia przy hamowaniu. Tę gwarancję przyjemności prowadzenia samochodu uzyskano również dzięki odpowiedniemu rozłożeniu masy samochodu (40% na oś przednią i 60% na oś tylną).

Dane potwierdzają wysokie osiągi i dynamiczne właściwości Alfy 4C, natomiast istnieje również cecha nierozerwalnie związana z każdym samochodem tej włoskiej marki: to łatwość rozpoznania samochodu tego producenta za pomocą innych zmysłów. Nie tylko efekt wzrokowy, lecz także dźwięk uwypuklony poprzez niskie częstotliwości i typowe basowe dudnienie dobywające się z silnika.

W ten sam sposób, aby jeszcze lepiej zintegrować się z samochodem, ze szczególną uwagą zaprojektowano kształt foteli. Doznania zmysłowe, doświadczane we wnętrzu samochodu, są jeszcze bardziej odczuwalne (z dodatkową nutką dreszczyku) za kierownicą. Na przykład hamulec. Tak, jak w samochodach rajdowych, może być regulowany w taki sposób, aby uzyskać odpowiednią reakcję nawet w sytuacjach awaryjnych. Natomiast układ kierowniczy, mający przekazywać największe doznania, nie ma wspomagania, jest progresywny i bezpośredni, a pedał gazu jest gotowy pomóc wyjść z każdego zakrętu z możliwie jak największym przyśpieszeniem.

Alfa 4C dotrze na wszystkie główne rynki światowe w limitowanej ilości rocznej wynoszącej 3 500 egzemplarzy, z których tysiąc jest przeznaczonych dla Europy. Począwszy od października będzie można zamówić ją u wszystkich dealerów Alfa Romeo w Europie.

4C wyznacza punkt startowy w planie globalnej ekspansji Alfy Romeo, która na bazie kolejnych modeli staje się marką o zasięgu światowym, konkurującą w samym sercu rynku premium. Jest to również początek synergii z innymi markami premium w ramach Fiat-Chrysler Group oraz Maserati celem konsolidacji historii, potencjału innowacyjnego i promocji w skali światowej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama