/  /  /  / Nowości w gamie modelu Alfa Giulietta
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowości w gamie modelu Alfa Giulietta

FAP|
null
© Alfa Romeo
nullnullnull

W polskich salonach pojawiła się Alfa Romeo Giulietta z nowym turbodoładowanym silnikiem 1.4 TB o mocy 105 KM. Jednostka jest dostępna w wersji wyposażeniowej Progression w jeszcze niższej cenie, już od 69 500 zł.

Możliwości? Przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa 10,9 sek. Prędkość maksymalna wynosi 186 km/h. Spalanie w cyklu mieszanym to 6,4 l/100 km. Jak widać parametry nowej jednostki nieznacznie odbiegają od osiągów oferowanych przez droższy silnik o mocy 120 KM.

Warto podkreślić, że dzięki rozszerzeniu oferty silnikowej o nową wersję na zakup Giulietty będą mogli pozwolić sobie klienci, którzy nawet w tym segmencie cenią sobie ekonomiczność zakupu.

Ofertę Giulietty wzbogacił także turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 TB o mocy 120 KM, który współpracuje z instalacją LPG montowaną fabrycznie z zachowaniem pełnej gwarancji producenta. Biorąc pod uwagę obecne ceny benzyny, które kształtują się na poziomie niemal 6 zł za litr, Giulietta napędzana tą jednostką zagwarantuje znaczące obniżenie kosztów związanych z eksploatacją samochodu (cena gazu jest o około połowę niższa od ceny benzyny lub oleju napędowego).

Warto podkreślić, że zamontowanie fabrycznej instalacji gazowej nie wiąże się ze spadkiem osiągów Giulietty: układ LPG w pełni współpracuje z unikalnym systemem Alfa D.N.A. Maszyna z silnikiem 1.4 TB/120 KM LPG spala w cyklu mieszanym według danych producenta 8,3 l gazu na 100 km (w trybie benzynowym silnik potrzebuje 6,4 l/100 km).

Co ważne ze względów praktycznych i estetycznych wlew do napełniania gazem został umieszczony obok korka wlewu benzyny (bezpieczeństwo gwarantuje zawór zwrotny w korpusie wlewu). Silnik uruchamiany jest zawsze w trybie zasilania benzyną, po którym następuje automatyczne przejście na zasilanie LPG.

Przełącznik benzyna/LPG umożliwia kierowcy swobodny wybór trybu pracy auta.

Alfa Giulietta 1.4 TB/120 KM LPG jest dostępna w wersjach Progression i Distinctive. Cena zakupu dzięki zniżce w wysokości 9 000 zł wynosi odpowiednio 80 500 zł i 87 900 zł; to oznacza, że instalację LPG klient dostaje w prezencie.

Przypominamy, że z fabryczną instalacją LPG oferowana jest także Alfa MiTo: pod jej maską również pracuje silnik 1.4 TB o mocy 120 KM. Tak zasilana Alfa przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,8 sek. Prędkość maksymalna wynosi 189 km/h.

Osiągi tego ekologicznego układu napędowego w MiTo są porównywalne z parametrami pozostałych silników dostępnych w gamie: np. mocniejsza turbodoładowana jednostka 1.4/135 KM (206 Nm) rozpędza auto do 100 km/h w 8,4 sekundy (prędkość maksymalna to 207 km/h).

Kolejna nowość pod karoserią MiTo i Giulietty to zmienione oprogramowanie seryjnie montowanego systemu Alfa D.N.A. Dzięki modyfikacjom układ zapamiętuje ostatni wybrany tryb jazdy (przed zmianami uruchomienie silnika rozpoczynało się zawsze od trybu „N"). Dodatkowo nowy software pozwala na przełączenie z trybu „N" na „D" powyżej 110 km/h (dotąd tryb „D" można było wybrać jedynie przy niższej prędkości).

Także lista wyposażenia dodatkowego stała się dłuższa. Wzbogacił ją nowy pakiet Quadrifoglio Verde Sportiva oferowany dla wersji Distinctive z silnikami 1.4 Multiair/170 KM, 2.0 JTDM/140 KM i 170 KM.

Nowy pakiet Sportiva, został opracowany na wyposażeniu wersji Quadrifoglio Verde i zawiera wiele elementów wyposażenia, które nie były przewidziane dla innych poziomów wyposażeniowych. Dostępny jest tylko na mocniejszych wersjach silnikowych (od 105 KM w Mito i od 140 KM w Alfie Giulietta).

W skład pakietu Sportiva wchodzą progowe listwy aluminiowe z logo QV, spojlery boczne, reflektory przednie z ciemnym wykończeniem, lusterka boczne z obudową w kolorze satynowym, sportowe zawieszenie, zaciski hamulców o zwiększonych wymiarach lakierowane na czerwono, ciemne wykończenie górnych części wnętrza pojazdu, panel deski rozdzielczej wykończony ciemnym szczotkowanym aluminium, aluminiowe nakładki na pedały i podnóżek kierowcy, 18-calowe felgi ze stopów lekkich.

Taki zestaw dodatkowego wyposażenia kosztuje 8 500 zł, tj. o ponad 27% taniej niż w przypadku dołożenia tych opcji pojedynczo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama