/  /  /  / Nowości w gamie Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowości w gamie Alfa Romeo MiTo

FAP|
null
© Alfa Romeo
null

W polskich salonach zadebiutowała zmodernizowana gama Alfa Romeo MiTo z nowymi doładowanymi silnikami oraz z fabryczną instalacją LPG. Oto ceny i podstawowe informacje dotyczące osiągów.

Najważniejsze zmiany Alfa MiTo 2012 skrywa pod maską. Ofertę wzbogacił turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 TB o mocy 120 KM, który współpracuje z instalacją LPG montowaną fabrycznie z zachowaniem gwarancji producenta.

Biorąc pod uwagę obecne ceny benzyny, które kształtują się na poziomie nieco poniżej 6 zł za litr, Alfa MiTo napędzana tą jednostką zagwarantuje znaczące obniżenie kosztów związanych z eksploatacją samochodu (cena gazu jest o około połowę niższa od ceny benzyny lub ropy).

Warto podkreślić, że zamontowanie fabrycznej instalacji gazowej nie wiąże się ze spadkiem osiągów MiTo: układ LPG w pełni współpracuje z unikalnym systemem Alfa DNA. Model z silnikiem 1.4 TB/120 KM LPG (206 Nm) przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 189 km/h.

Osiągi nowego układu napędowego w MiTo są porównywalne z parametrami pozostałych silników dostępnych w gamie: np. mocniejsza turbodoładowana jednostka 1.4/135 KM (206 Nm) rozpędza auto do 100 km/h w 8,4 sekundy (prędkość maksymalna to 207 km/h).

Alfa MiTo 1.4 TB/120 KM LPG jest dostępna w wersjach Progression i Distinctive. Cena wynosi odpowiednio 69 900 zł i 75 500 zł.

Alfa Romeo MiTo oferta modelowa z cennikiem

Do polskich salonów Alfy Romeo wjeżdża także MiTo w nowej wersji Turbo TwinAir, wyposażona w innowacyjny dwucylindrowy silnik 0.9 TwinAir z turbodoładowaniem, produkowany w zakładach Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej.

Silnik 0.9 TwinAir Turbo stale współpracuje z układem Alfa DNA i oferuje kierowcy moc 85 KM przy 5500 obr./min. oraz 145 Nm momentu obrotowego już od 2000 obr./min.

Co istotne, MiTo wyposażona w silnik TwinAir może dostarczyć o 10% i 25% więcej momentu obrotowego w porównaniu z modelami z silnikami benzynowymi 1.4/105 i 1.4/78 KM.

W rzeczywistości jest to silnik benzynowy, którego poziom zużycia paliwa (średnie spalanie: 4,2 l/100 km) i koszty eksploatacji są takie same jak w przypadku silnika wysokoprężnego. Jak zapewnia producent, to jednostka idealna do miasta, zużywająca niewiele benzyny, a zarazem dająca kierowcy frajdę z jazdy i przyspieszania.

Alfa Romeo MiTo 0.9 TwinAir jest dostępna w wersji Progression. Kosztuje od 59 900 zł.

Warto tutaj wspomnieć o atrakcyjnych promocjach dla zainteresowanych zakupem Alfa Romeo MiTo. Już teraz można wyjechać z salonu nową MiTo zakupioną w atrakcyjnym kredycie Fiat Banku 40/60, wpłacając jedyne 21 560 zł (40% wartości samochodu), a pozostałą część dopiero po upływie roku bez odsetek.

Alternatywą dla tej formy finansowania mogą być dostępne rabaty kwotowe od 1 500 zł aż do 7 000 zł (w zależności od zakupionej wersji wyposażeniowej). Ciekawą propozycją może okazać się oferta zakupu MiTo z automatyczną skrzynią biegów Alfa TCT w cenie jak ze skrzynią manualną.

Klienci zaoszczędzi tutaj aż 7 000 złotych i do 10% zmniejsza zużycie paliwa w porównaniu z automatyczną skrzynią z tradycyjnym sprzęgłem hydraulicznym, z zachowaniem mocy pojazdu i poczucia sportowej jazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama