/  /  /  / Mazda wyprodukuje w Japonii nowego spidera Alfa Romeo
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda wyprodukuje w Japonii nowego spidera Alfa Romeo

Fiat Mazda|
Mazda MX-5 obecnej generacji
© Mazda
Mazda MX-5 obecnej generacji

Mazda Motor Corporation i Fiat Group Automobiles S.p.A. ogłosiły właśnie podpisanie ostatecznej umowy, w oparciu o którą Mazda będzie produkować dla Alfy Romeo nowego dwuosobowego, sportowego spidera.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Samochód będzie produkowany od 2015 roku w zakładzie Mazdy w Hiroszimie.

Nowy spider Alfy Romeo zostanie opracowany i rozwinięty dla globalnego rynku na bazie konstrukcji kolejnej generacji modelu MX-5. W oparciu o umowę Mazda i Fiat skonstruują dwa samochody z napędem na tylne koła, o wyrazistym designie rozpoznawalnym dla każdej z tych marek.

Każdy z dwóch wariantów Alfy Romeo i Mazdy będzie napędzany silnikami z gamy oferowanej przez danego producenta.

W przypadku Mazdy umowa ta daje szansę poprawy efektywności w zakresie rozwoju i produkcji oraz ożywienia segmentu samochodów typu spider na całym świecie.

W przypadku Fiata umowa ta pozwala na nowoczesną i technologicznie zaawansowaną interpretację klasycznej wersji spider Alfy Romeo, przyczyniając się do osiągnięcia celów marki wyznaczonych do 2016 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama