/  /  /  / Mazda i Fiat szykują projekt oparty na nowej MX-5
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda i Fiat szykują projekt oparty na nowej MX-5

Fiat Mazda|
Mazda MX-5 obecnej generacji
© Mazda
Mazda MX-5 obecnej generacji

Mazda Motor Corporation oraz Fiat Group Automobiles poinformowały o podpisaniu wstępnego porozumienia o współpracy, które dotyczy planów opracowania i uruchomienia produkcji nowego roadstera marki Mazda oraz Alfa Romeo z wykorzystaniem tylnonapędowej platformy nowej MX-5.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ramach prac projektowych przewiduje się, że zarówno Fiat, jak i Mazda przystąpią do opracowywania i rozwoju dwóch samochodów typu roadster z napędem na tylne koła i o wyrazistym designie rozpoznawalnym dla każdej z tych marek.

Oba modele, dla Alfy Romeo i dla Mazdy, zachować mają cechy charakterystyczne dla każdego z tych brandów. Samochody napędzane będą silnikami z gamy oferowanej przez danego producenta.

Strony wstępnie zakładają, że oba roadstery będą wytwarzane w japońskiej fabryce Mazdy w Hiroszimie. Pierwsze egzemplarze samochodów Alfa Romeo mają opuścić linię montażową w roku 2015.

"Zawiązanie aliansu w zakresie rozwoju współpracy technologicznej i rozwoju produktów jest jednym z korporacyjnych celów Mazdy, a obecny, wspólny projekt z Fiatem stanowi pierwszy, ważny krok w tym kierunku. To niezmiernie fascynujące móc współpracować z tak prestiżową marką, jaką jest Alfa Romeo nad nowym roadsterem w oparciu o MX-5 nowej generacji. Ten model-ikona marki Mazdy uznawany jest za najlepiej sprzedający się roadster w historii - powiedział Takashi Yamanouchi, prezes zarządu i dyrektor generalny Mazda Motor Corporation.

"To porozumienie jest świadectwem naszego zaangażowania w rozwój Alfy Romeo i determinacji, aby marka ta nabrała wymiaru prawdziwie światowego. Partnerstwo z Mazdą oznacza współpracę z absolutnym i uznanym liderem w dziedzinie kompaktowej budowy samochodów z tylnym napędem, w celu stworzenia fascynującego roadstera, czerpiącego i reprezentującego najlepsze tradycje i styl Alfy Romeo. Bardzo sobie cenimy współpracę z firmą Mazda i mamy nadzieję na owocny rozwój wzajemnych stosunków - powiedział Sergio Marchionne, dyrektor generalny Fiat Group Automobiles.

Podpisanie ostatecznego porozumienia pomiędzy Fiatem i Mazdą przewidywane jest na drugą połowę roku.

Koncerny oceniają także dalsze możliwości współpracy w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama