/  /  /  / Aston i Jaguar zostali w tyle
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Aston i Jaguar zostali w tyle

Alfa Romeo|
null
© Alfa Romeo
null

Przy okazji 26. edycji plebiscytu Auto Trophy czytelnicy niemieckiego magazynu Auto Zeitung zagłosowali na nową Alfę Romeo 4C, oddając na nią 17,2% głosów. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w kategorii Sportscars/Imported.

Dzięki takiemu wynikowi Alfa 4C pozostawiła w tyle modele prestiżowe, ale jednocześnie dużo droższe, takie jak Aston Martin V8 Vantage (16,6%) czy Jaguar F-Type (15,8%).

Tytuł Auto Trophy 2013 wzbogaci kolekcję nagród zdobytych dotychczas przez model 4C, który podbił serca kierowców i który zapewnił sobie już prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienia takie jak Design Award 2013 austriackiej edycji AutoBild, Miglior Auto Sportiva 2013  hiszpańskiego El Economista, a także nagrodę Most Exciting Car of 2013 według brytyjskiego What Car.

Czytelnicy niemieckiego Auto Zeitung nagrodzili już wcześniej Alfę 4C, plasując ją na pierwszym miejscu w kategorii Best Lightweight Car podczas pierwszej edycji konkursu Green Mobility Trophy w sierpniu zeszłego roku.

Dynamiczne osiągi, jedyna w swoim rodzaju obsługa, dopracowana aerodynamika oraz nowoczesna stylistyka, które odwołują  się do tradycji Alfy Romeo, to kwintesencja nowego, lekkiego super-samochodu 4C, który podkreśla powrót włoskiej marki do świata lekkich samochodów sportowych typu coupe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama