/  /  /  / Alfa Giulietta w nowej wersji Veloce kosztuje od 75 900 złotych
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Alfa Giulietta w nowej wersji Veloce kosztuje od 75 900 złotych

Alfa Romeo|
null
© Alfa Romeo
nullnull

Alfa Romeo Giulietta proponuje nową wersję Veloce, która wraz z niedawno wprowadzonym do gamy pakietem wyposażenia Sportiva i Collezione przyczynić się ma do umocnienia uzyskanych dotychczas wyników handlowych.

W roku ubiegłym Giulietta zanotowała udział w swoim segmencie na poziomie około 3% w Europie oraz na poziomie 16,8% we Włoszech, gdzie przez wiele miesięcy była najlepiej sprzedającą się kompaktową 5-drzwiową limuzyną w segmencie.

Od chwili wprowadzenia na rynek (połowa roku 2010) do dzisiaj zamówiono na całym świecie ponad 190 000 sztuk modelu Giulietta.

"Veloce" (czyli "szybki") jest to nazwa, która od początku występuje w tradycji Alfa Romeo, a po raz pierwszy użyto jej w roku 1956 właśnie w odniesieniu do Giulietty. Wersje o tej nazwie tworzono mając na względzie określony cel, czyli identyfikacje samochodów wyróżniających się parametrami technicznymi i wyposażeniem, które czyniły z nich samochody sportowe i wyjątkowe.

Obecnie, tak jak w przeszłości, Giulietta Veloce spełnia dokładnie wymagania klientów poszukujących wyposażenia o wyjątkowych charakterze. W ten sposób powstał samochód podkreślający wartości Alfy Romeo przy bardzo konkurencyjnej cenie.

Jeśli chodzi o cześć zewnętrzną pojazdu, zwracają uwagę elementy takie jak reflektory przednie o ciemnym wykończeniu, obudowa lusterek zewnętrznych lusterek wstecznym pokryta tytanem, chromowane klamki drzwi przednich oraz logo 'Veloce'.

Kto chętny na model Alfa Romeo 4C Launch Edition?

Ten sam sportowy charakter dominuje we wnętrzu, gdzie przeważają ciemne kolory, wśród których wyróżnia się tytanowe wykończenie centralnej części deski rozdzielczej, tunel centralny i nakładki na drzwi.

Kierownica jest wykonana ze skóry z czarną matową nakładką i czerwonymi przeszyciami, natomiast fotele są obite nową czarno-czerwoną tkaniną Competizione z kontrastowymi przeszyciami.

Na specjalne zamówienie można dodatkowo spersonalizować swoją Giuliettę Veloce, lakierując dach w kolorze szary matowy Magnesio lub czarny błyszczący: w pierwszym przypadku proponowane do połączenia kolory nadwozia to czarny pastelowy, biały Ghiaccio, czerwony Alfa, szary Antracite, czerwony metalizowany lub czarny Etna.

Natomiast w przypadku czarnego błyszczącego dachu dostępne są kolory: biały Ghiaccio, czerwony Alfa, szary Antracite, szary Magnesio i czerwony metalizowany.

W zależności od rynku nowa Giulietta Veloce jest oferowana z różnymi jednostkami napędowymi oraz z bogatym wyposażeniem seryjnym zawierającym Alfa Climate Control, Alfa Sound System z czytnikiem CD/Mp3 i 6 głośnikami, przyciskami radio na kierownicy, elektrycznie sterowanymi szybami tylnymi i reflektorami przeciwmgielnymi oraz selektorem Alfa DNA, elektronicznym samoblokującym mechanizmem różnicowym Q2 oraz wszelkimi technologiami dostępnymi dla Alfy Giulietta.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama