/  /  /  /  / Alfa Romeo 4C najlepszym samochodem sportowym roku 2013
Alfa Romeo MiTo

Alfa Romeo MiTo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena57 500 zł - 86 500 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO290 g/km - 139 g/km
Żużycie paliwa3,5 L/100km - 6,0 L/100km
 

Alfa Romeo 4C najlepszym samochodem sportowym roku 2013

Alfa Romeo|
null
© Alfa Romeo
nullnullnullnullnull

Nowa Alfa Romeo 4C została nagrodzona tytułem dla najlepszego samochodu sportowego 2013 w czwartej edycji konkursu ogłoszonego przez hiszpański dziennik finansowy El Economista.

Alfa Romeo 4C uzyskała tytuł dla najlepszego samochodu sportowego 2013 przyznanego przez czytelników "El Economista" którzy głosując on-line na stronie dziennika przyznali Alfie ponad 50% głosów. Tytuł ten wzbogaci kolekcję nagród zdobytych przez ten model, który jeszcze nie został wprowadzony na rynek, a już zagościł w sercach miłośników motoryzacji na całym świecie.

Alfa 4C wywodzi się bezpośrednio z koncepcyjnej wersji modelu, który podczas salonu samochodowego w Genewie w 2011 roku wzbudził wielki podziw, zdobywając trzy prestiżowe nagrody: AutoBild Design Award (Niemcy, rok 2011), Design Award for Concept Cars & Prototypes (Włochy, rok 2012) oraz Most Exciting Car of 2013 by  What Car? (Wielka Brytania, rok 2012).

4C inspiruje się wiekową tradycją marki, przenosząc w czas przyszły autentyczne wartości marki takie jak włoski styl, osiągi i doskonałość techniczna, ukierunkowana na zapewnienie maksymalnej przyjemności z jazdy, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Symbol "4C" odwołuje się do wielkiej sportowej tradycji Alfy Romeo: w latach trzydziestych i czterdziestych symbole 8C i 6C wyróżniały wtedy samochody wyczynowe Alfy Romeo. Wyposażone były w mocne silniki 8-cylindrowe oraz innowacyjne 6-cylindrowe.

Alfa 4C uzyskuje stosunek masy do mocy taki jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym, czyli poniżej 4 kg/KM. Ten doskonały parametr to nie tylko zasługa mocnego silnika, ale przede wszystkim efekt ograniczonej masy samochodu.

Zaprojektowana przez inżynierów Alfy Romeo i wyprodukowany w zakładzie Maserati w Modenie nowa, dwuosobowa Alfa coupe wykorzystuje technologie i materiały stosowane w sportowych samochodach (wśród których jest już Alfa Romeo 8C Competizione), takie jak włókno węglowe, aluminium, napęd na tylne koła oraz technologie własne z ostatnich modeli seryjnych marki unowocześnione w taki sposób, aby wydobyć jeszcze bardziej sportowy charakter nowego samochodu.

Dowodzą tego nowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, wykonany z aluminium, zaawansowana technologicznie skrzynia biegów Alfa TCT z podwójnym suchym sprzęgłem oraz system Alfa Romeo DNA wzbogaconym o nowy tryb Race.

Nowe 4C zostanie wprowadzone na rynek w roku bieżącym i zaakcentuje powrót marki włoskiej do Stanów Zjednoczonych, dając początek planowi globalnego rozwoju Alfy Romeo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama