/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza samochodów Fiat, Lancia i Alfa Romeo
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza samochodów Fiat, Lancia i Alfa Romeo

UOKIK|

Firma Fiat Auto Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat, Lancia oraz Alfa Romeo mogą ewentualnie być wadliwe. Planowana akcja naprawcza, która ma charakter zapobiegawczy, dotyczy w sumie 2 333 aut wyprodukowanych we Włoszech oraz w Polsce.

Ewentualna usterka może wystąpić w samochodach wyprodukowanych w październiku i listopadzie bieżącego roku. Chodzi o wybrane modele marki Fiat (Bravo, 500, Seicento, Panda, Grande Punto i Ducato), Lancia (Ypsilon) oraz Alfa Romeo (147, GT, 159).

W wyżej wspomnianych egzemplarzach zachodzi podejrzenie, że przednie i tylne przewody hamulcowe nie zostały wykonane we właściwy sposób. Wada ta w skrajnych przypadkach może doprowadzić do nieprawidłowego działania układu hamulcowego.

Klienci, którzy kupili pojazdy objęte kampanią, zostaną powiadomieni listownie o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanej stacji obsługi. Prace, polegające na sprawdzeniu jakości i ewentualnej wymianie przewodów hamulcowych, zostaną wykonane bezpłatnie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama