/  /  /  / Mazda wyprodukuje w Japonii nowego spidera Alfa Romeo
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda wyprodukuje w Japonii nowego spidera Alfa Romeo

Fiat Mazda|
Mazda MX-5 obecnej generacji
© Mazda
Mazda MX-5 obecnej generacji

Mazda Motor Corporation i Fiat Group Automobiles S.p.A. ogłosiły właśnie podpisanie ostatecznej umowy, w oparciu o którą Mazda będzie produkować dla Alfy Romeo nowego dwuosobowego, sportowego spidera.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Samochód będzie produkowany od 2015 roku w zakładzie Mazdy w Hiroszimie.

Nowy spider Alfy Romeo zostanie opracowany i rozwinięty dla globalnego rynku na bazie konstrukcji kolejnej generacji modelu MX-5. W oparciu o umowę Mazda i Fiat skonstruują dwa samochody z napędem na tylne koła, o wyrazistym designie rozpoznawalnym dla każdej z tych marek.

Każdy z dwóch wariantów Alfy Romeo i Mazdy będzie napędzany silnikami z gamy oferowanej przez danego producenta.

W przypadku Mazdy umowa ta daje szansę poprawy efektywności w zakresie rozwoju i produkcji oraz ożywienia segmentu samochodów typu spider na całym świecie.

W przypadku Fiata umowa ta pozwala na nowoczesną i technologicznie zaawansowaną interpretację klasycznej wersji spider Alfy Romeo, przyczyniając się do osiągnięcia celów marki wyznaczonych do 2016 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama