/  /  /  / Aston i Jaguar zostali w tyle
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Aston i Jaguar zostali w tyle

Alfa Romeo|
null
© Alfa Romeo
null

Przy okazji 26. edycji plebiscytu Auto Trophy czytelnicy niemieckiego magazynu Auto Zeitung zagłosowali na nową Alfę Romeo 4C, oddając na nią 17,2% głosów. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w kategorii Sportscars/Imported.

Dzięki takiemu wynikowi Alfa 4C pozostawiła w tyle modele prestiżowe, ale jednocześnie dużo droższe, takie jak Aston Martin V8 Vantage (16,6%) czy Jaguar F-Type (15,8%).

Tytuł Auto Trophy 2013 wzbogaci kolekcję nagród zdobytych dotychczas przez model 4C, który podbił serca kierowców i który zapewnił sobie już prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienia takie jak Design Award 2013 austriackiej edycji AutoBild, Miglior Auto Sportiva 2013  hiszpańskiego El Economista, a także nagrodę Most Exciting Car of 2013 według brytyjskiego What Car.

Czytelnicy niemieckiego Auto Zeitung nagrodzili już wcześniej Alfę 4C, plasując ją na pierwszym miejscu w kategorii Best Lightweight Car podczas pierwszej edycji konkursu Green Mobility Trophy w sierpniu zeszłego roku.

Dynamiczne osiągi, jedyna w swoim rodzaju obsługa, dopracowana aerodynamika oraz nowoczesna stylistyka, które odwołują  się do tradycji Alfy Romeo, to kwintesencja nowego, lekkiego super-samochodu 4C, który podkreśla powrót włoskiej marki do świata lekkich samochodów sportowych typu coupe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama