/  /  /  / Alfa Romeo 4C najlepszym samochodem sportowym roku 2013
Alfa Romeo

Alfa Romeo

Zmień
Alfa Romeo to włoska marka z ponad 100-letnią tradycją, słynąca z produkcji samochodów wyścigowych oraz sportowych. Pochodząca z Mediolanu firma wchodzi w skład koncernu Fiat, w którym pełni rolę producenta aut o sportowym zacięciu z segmentu premium.
Dowiedz się więcej o marce
 

Alfa Romeo 4C najlepszym samochodem sportowym roku 2013

Alfa Romeo|
null
© Alfa Romeo
nullnullnullnullnull

Nowa Alfa Romeo 4C została nagrodzona tytułem dla najlepszego samochodu sportowego 2013 w czwartej edycji konkursu ogłoszonego przez hiszpański dziennik finansowy El Economista.

Alfa Romeo 4C uzyskała tytuł dla najlepszego samochodu sportowego 2013 przyznanego przez czytelników "El Economista" którzy głosując on-line na stronie dziennika przyznali Alfie ponad 50% głosów. Tytuł ten wzbogaci kolekcję nagród zdobytych przez ten model, który jeszcze nie został wprowadzony na rynek, a już zagościł w sercach miłośników motoryzacji na całym świecie.

Alfa 4C wywodzi się bezpośrednio z koncepcyjnej wersji modelu, który podczas salonu samochodowego w Genewie w 2011 roku wzbudził wielki podziw, zdobywając trzy prestiżowe nagrody: AutoBild Design Award (Niemcy, rok 2011), Design Award for Concept Cars & Prototypes (Włochy, rok 2012) oraz Most Exciting Car of 2013 by  What Car? (Wielka Brytania, rok 2012).

4C inspiruje się wiekową tradycją marki, przenosząc w czas przyszły autentyczne wartości marki takie jak włoski styl, osiągi i doskonałość techniczna, ukierunkowana na zapewnienie maksymalnej przyjemności z jazdy, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Symbol "4C" odwołuje się do wielkiej sportowej tradycji Alfy Romeo: w latach trzydziestych i czterdziestych symbole 8C i 6C wyróżniały wtedy samochody wyczynowe Alfy Romeo. Wyposażone były w mocne silniki 8-cylindrowe oraz innowacyjne 6-cylindrowe.

Alfa 4C uzyskuje stosunek masy do mocy taki jak w prawdziwym samochodzie wyścigowym, czyli poniżej 4 kg/KM. Ten doskonały parametr to nie tylko zasługa mocnego silnika, ale przede wszystkim efekt ograniczonej masy samochodu.

Zaprojektowana przez inżynierów Alfy Romeo i wyprodukowany w zakładzie Maserati w Modenie nowa, dwuosobowa Alfa coupe wykorzystuje technologie i materiały stosowane w sportowych samochodach (wśród których jest już Alfa Romeo 8C Competizione), takie jak włókno węglowe, aluminium, napęd na tylne koła oraz technologie własne z ostatnich modeli seryjnych marki unowocześnione w taki sposób, aby wydobyć jeszcze bardziej sportowy charakter nowego samochodu.

Dowodzą tego nowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, wykonany z aluminium, zaawansowana technologicznie skrzynia biegów Alfa TCT z podwójnym suchym sprzęgłem oraz system Alfa Romeo DNA wzbogaconym o nowy tryb Race.

Nowe 4C zostanie wprowadzone na rynek w roku bieżącym i zaakcentuje powrót marki włoskiej do Stanów Zjednoczonych, dając początek planowi globalnego rozwoju Alfy Romeo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama