/  /  /  /  / Modele z Tychów chętnie zamawiane przez rynki zagraniczne
Abarth Punto

Abarth Punto Evo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Modele z Tychów chętnie zamawiane przez rynki zagraniczne

Fiat Auto Poland|
null
© FIAT
null

Fiat Auto Poland, jako największa ze spółek Grupy Fiata w Polsce, wyprodukowała w ubiegłym roku w zakładzie w Tychach łącznie 467 760 samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Spółka Fiat Auto Poland wyprodukowała w ubiegłym roku w zakładzie w Tychach łącznie 467 760 samochodów. Z powyższego modeli marki Fiat, Abarth i Lancia było 400 556 sztuk:
- Fiat Panda: 205 765 sztuk
- Fiat 500: 149 659 sztuk
- Abarth 500: 7 572 sztuk
- Lancia Ypsilon: 37 560 sztuk

Zakład w Tychach zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym. M.in. we wrześniu 2011 roku polski obiekt Fiat Group Automobiles ponownie otrzymał od grupy zagranicznych audytorów certyfikat Silver Level i prawo do prestiżowego tytułu przedsiębiorstw World Class Manufacturing, tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej.

Jaki będzie rok 2012 dla Fiata w Polsce?

Tyski zakład Fiat Auto Poland jest w tej chwili w grupie największych zakładów produkcyjnych w Europie: dziennie z linii montażowych zjeżdża około 1 800 samochodów.

Fiat Panda Classic debiutuje w sprzedaży

Na podkreślenie zasługuje także fakt, że te dobre wyniki zakład w Tychach uzyskał prowadząc równolegle prace związane z uruchomieniem produkcji kolejnego nowego modelu samochodu, który w europejskich salonach sprzedaży pojawił się w ubiegłym roku: nowej Lancii Ypsilon.

To już trzeci nowy model, którego produkcja została uruchomiona w tyskim zakładzie Fiata w ciągu ostatnich czterech lat.

Jeśli chodzi o wielkość eksportu, to 98,3% wyprodukowanych w 2011 roku samochodów marki Fiat, Abarth, Lancia (393 838 sztuk) trafiło na rynki 67 krajów świata, najwięcej do Włoch (217 569 sztuk), Francji (36 595), Wielkiej Brytanii (32 068) oraz do Niemiec (31 510 sztuk).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Abarth Punto