/  /  /  /  / Abarth 595 “turismo” i “Abarth 595 “competizione”
Abarth 500C

Abarth 500C

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Mini
Cena82 900 zł - 114 900 zł (aktualizacja: 2017-04-26)
Emisja CO2134 g/km - 139 g/km
Żużycie paliwa5,8 L/100km - 6,0 L/100km
 

Abarth 595 “turismo” i “Abarth 595 “competizione”

Bogusław Korzeniowski|
null
© IBRM Samar
nullnullnullnullnullnullnull

Nowy Abarth 595 prezentowany w Genewie jest świadectwem powrotu do koncepcji „odtwarzania” standardowych modeli, na których Karl Abarth ponad 60 lat temu tworzył legendę marki spod znaku Skorpiona. Model ten poszerza jeszcze bardziej gamę Abartha 500, wchodząc do niej z dwoma pakietami personalizacji, „turismo” i „competizione”.

Każdy z nich kierowany jest do innej grupy klientów – pierwszy podkreśla osobowość i zwiększa komfort, drugi uwydatnia sportowe właściwości – ale w obu przypadkach zasadniczą kwestią jest zamiłowanie do sportowego charakteru, który wyróżnia wszystkie modele Abartha.

W przypadku obu pakietów, samochód wyposażony jest w turbodoładowany silnik  1,4 T-Jet, którego moc  zwiększono do 160 KMprzy zastosowaniu standardowego pakietu modyfikacji silnika. Silnik ten to czterocylindrowa jednostka o pojemności 1368 cm3 z  16 zaworami (z turbosprężarką typu IHI o stałej geometrii), zapewniająca znakomite osiągi. Moment obrotowy wynosi 230 Nm przy 3000 obr/min w trybie Sport. Maksymalna prędkość to 211 km/h, natomiast przyspieszenie od 0-100 km/h samochód ten uzyskuje w zaledwie 7,4 sekundy. Osiągi te są po części zasługą funkcji „over boost”, uruchamianej przy użyciu przycisku „Sport”, która zmienia parametry oprogramowania centralki, ciśnienie turbodoładowania, oraz siłę wspomagania układu kierowniczego. Te typowe dla Abartha osiągi występują przy bardzo niskim zużyciu paliwa: 6,5 l/100 km w cyklu mieszanym.

Pod względem bezpieczeństwa Abarth 595 zapewnia najwyższy standard gwarantowany przez gamę Abarth 500. Jak wszystkie pozostałe modele Abartha, jest on standardowo wyposażony w moduł TTC (Torque Transfer Control), urządzenie, które poprawiając przeniesienie momentu obrotowego silnika na koła, zwiększa przyczepność samochodu do nawierzchni. Samochód ten standardowo wyposażony jest w reflektory ksenonowe przednie, obejmujące światła mijania i długie.

Samochód ten dostępny jest z dwoma różnymi pakietami personalizacji. Abarth 595 z pakietem „turismo” przeznaczony jest dla każdego, kto uwielbia sportowy charakter i znakomite osiągi, a jednocześnie ceni elegancję i indywidualność. Drugi pakiet personalizacji, „competizione”, przeznaczony jest dla miłośników bardziej ekstremalnej sportowej jazdy, prawdziwych rajdowców, a wyróżniają go elementy, które w maksymalnym stopniu poprawiają osiągi i sportowe właściwości samochodu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Abarth 500C